HDI Sigorta BOT’tan sınırsız hizmet

BOT teknolojisi ile birlikte HDI Sigorta müşterileri kasko, trafik sigortası için teklif isteyebiliyor

  • İçerik
  • Yorum
  • Yayınlanma: 05.06.2017 - 12:57
    Son Güncelleme: 02.02.2020 - 03:29

HDI Sigorta, Facebook Messenger için geliştirilen BOT teknolojisini daha da ileriye taşıyarak Türkiye ve dünyada ilk olan bir sigorta uygulaması geliştirdi. Uygulamayla Facebook’taki bir platform üzerinden online sigortacılık hizmeti veren ilk sigorta şirketi olan HDI Sigorta, şimdi de robot uygulamasına kasko hizmetini ekledi. HDI Sigorta BOT üzerinden artık trafik, kasko ürünleri için teklif istenebiliyor, hasar sorgulama yapılabiliyor ve müşteri destek hizmetleri alınabiliyor.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan HDI Sigorta Genel Müdür Yardımcısı Ali Doğdu, HDI Sigorta’nın dijitalliğe ve teknolojiye büyük önem verdiğini, hayata geçirdikleri uygulamalarla da sektöre örnek olduklarını söyledi. Doğdu, “Sektörde bir ilk olan HDI Sigorta BOT hizmetimize şimdi de kasko ürünü ekliyoruz. Müşterilerimiz sanki arkadaşlarıyla konuşur gibi Facebook Messenger uygulamasından robotumuz ile temasa geçerek kasko ve trafik sigortası teklifini yönlendirilen acentemizden çok rahat bir şekilde alabiliyor. Bunun yanında müşterilerimiz HDI Sigorta BOT üzerinden araçları için hasar sorgulaması yapabiliyor ve müşteri destek hizmetlerinden faydalanabiliyor. HDI Sigorta olarak dijital sigortacılığın sunduğu tüm fırsatları yakından takip ederek, müşterilerimize ve acentelerimize değer yaratmaya, onların hayatını kolaylaştırmaya devam ediyoruz” diye konuştu.

HDI SİGORTA’DAN ROBOT ASİSTAN

Türkiye’de aktif kullanıcı sayısının 42 milyonu bulduğu Facebook müşterilerini Messenger üzerinde acenteleriyle buluşturmayı hedeflediklerini belirten Doğdu, “Yakın zamanda satış sonrası birçok hizmetimizi de Facebook üzerine taşıdık ve böylece müşteri ve acentelerimize 7/24 hizmet verebiliyoruz. Facebook kullanıcılarının tek yapması gereken Facebook üzerinden HDI Sigorta hesabına erişerek mesaj gönder butonuna basmak. Sonrası için karşılarına çıkacak sanal sigorta asistanımız tüm süreçlerde kullanıcılara yardımcı oluyor” sözlerine yer verdi.Etiketler: HDI Sigorta, BOT
YORUMLAR (4)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
HDI Sigorta BOT’tan sınırsız hizmet