İngiliz Bupa, Suudi Arabistan'daki iştirakinde hisse artırdı

İngiliz sigorta şirketi Bupa, Bupa Arabistan'daki hisse artırmak için anlaşmayı tamamladığını duyurdu

  • İçerik
  • Yorum
  • Yayınlanma: 10.08.2018 - 12:42
    Son Güncelleme: 10.07.2019 - 19:49

İngiltere merkezli Bupa, Bupa Arabistan İşbirliği Sigortası (Bupa Arabistan)% 5 oranında artan bir hisseye imza attığını duyurdu. Bu alımla Bupa'nın toplam payı % 39.25'e çıktı. Nazer Grubu'nun şirketteki payının bir kısmı olan satın alma için yasal onaylar ilgili Suudi yetkililer tarafından verildi.

meinsurancereview'da yer alan habere göre, Bupa Arabistan'daki Bupa'nın payındaki artış, Bupa'nın halihazırda faaliyet gösterdiği coğrafyalarda pazar konumlarına yatırım yapma stratejisi ile aynı doğrultuda olduğu belirtildi.

Bir hissenin satın alınmasının, Suudi Arabistan'da özel sağlık sigortası pazarının daha da geliştirilmesi için fırsat tanınması, hükümetin Suudi Vizyon 2030 Stratejisinde önemli bir büyüme sektörü ve önemli bir basamak anlamına geldiği ifade edildi. Mart 2018'de Bupa, Krallığın en büyük sağlık sigortası olan Bupa Arabia'daki payını artırma niyetini açıklamıştı. Kararlaştırılan fiyat, hisse başına SAR100 (26.7 $) oldu ve SAR400 milyon civarında bir anlaşmaya yol açtı.

Nazer Group ise Bupa Arabistan'da hissedar olmaya devam edecek. Loay Nazer de Bupa Arabia ve Tal Nazer'ın CEO'su olarak görev yapmaya devam edecek.Etiketler: Bupa
YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
İngiliz Bupa, Suudi Arabistan'daki iştirakinde hisse artırdı