İnsurtech DFP'e 2.7 milyon dolar finansman

Londra merkezli insurtech start-up, 2.7 milyon dolar finansman sağladı

  • İçerik
  • Yorum
  • Yayınlanma: 09.01.2018 - 11:07
    Son Güncelleme: 15.05.2018 - 18:44

Londra merkezli insurtech kuruluşu Digital FinePrint (DFP), İngiltere merkezli yazılım odaklı girişim sermayesi şirketi olan Pentech Ventures'ın liderliğinde ikinci fonlama turunda 2.7 milyon dolar kazandı. intelligentinsurer'de yer alan habere göre, sağlanan finansman ekibi güçlendirmek, sosyal medya kaynaklı sigorta dağıtım yazılımının geliştirilmesine devam etmek ve coğrafi kapsama alanını genişletmek için kullanılacak.

Digital Fineprint'in mevcut yatırımcıları, Force Over Mass, yeni AXA UK CEO'su Andy Homer'in de aralarında bulunduğu sigorta ve fintech topluluğundan gelen melek yatırımcılarını da içeren yeni yeni para yatırma turuna katıldılar. Şirket ayrıca Pentech Ventures'ın ortaklarından Marc Moens'in yönetim kuruluna katılacağını açıkladı. Moens, "Sigortacılara yeni müşterileri bulmak ve uygulanabilir bilgiler sunmak için sosyal medyayı kullanmalarına yardımcı olan niş odakları iyi işliyor ve DFP'nin büyümesine yardımcı olmak için sabırsızlanıyoruz." dedi.

DFP, 2016 yılında Oxford University'de açılışından bu yana Hiscox, MetLife, QBE ve Allianz gibi sigortacılarla çalıştı.Etiketler: İnsurtech, finansman
YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
İnsurtech DFP'e 2.7 milyon dolar finansman