Insurtech Wefox İtalya pazarına girdi

İsviçre merkezli sigorta platformu Wefox İtalyan pazarına girdi ve aracılık yapan Mansutti ile ortaklık kurdu

  • İçerik
  • Yorum
  • Yayınlanma: 07.08.2018 - 11:43
    Son Güncelleme: 04.07.2019 - 02:16

Wefox, müşterilere, brokerlere ve sigorta şirketlerine sigorta, finansal ürün ve hizmetlerini yönetme konusunda yardımcı oluyor ve halihazırda İsviçre, Almanya ve Avusturya'da faaliyet gösteriyor. mektedir.

Wefox grubunun CEO'su Julian Teicke, “Dünya çapında yeni sigorta standardı olmak istiyoruz. İtalya bizim için bir sonraki önemli adım. İtalya bizim için ümit verici çünkü pazarın bir dönüm noktasında olması, ürün odaklılıktan müşteri odaklı bir oryantasyona geçmesidir." dedi. Wefox, İtalya'da platform konseptini kurmak ve müşteriler, brokerler ve sigortacılar için dijital dönüşümü şekillendirmek istiyor.
Wefox, şirketin 2014 yılında piyasaya sürülmesinden bu yana 1000'den fazla müşterisinin, 1000'den fazla sigorta şirketinin ve 300'den fazla sigorta şirketinin sahibi olduğunu iddia ediyor. Firmanın ürünü, klasik sigortacılıktan teknoloji ve danışmanlık bilgisini birleştiriyor.Wefox, klasik komisyoncuyu İtalya'daki iş modeline entegre etmeyi ve eski ve yeni ekonomiyi birleştirerek, sigorta pazarındaki uzmanlıklarını dijital teknolojilerin olanaklarıyla eşleştirmeyi planlıyor. Bu nedenle, Wefox İtalyan aracılık şirketi Mansutti ile ortaklık kurdu. Milano'da bulunan Mansutti, otomotiv endüstrisine odaklanıyor ve bu bağlantıyı Wefox platformu üzerinden işletmek için kullanmayı planlıyor.Etiketler: Wefox, Insurtech
YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
Insurtech Wefox İtalya pazarına girdi