İnternetten sigorta tercihinde kampanya etkisi

Sigorta sektöründe tarafsız ve doğru bilginin kaynağı www.sigortaladim.com, sigorta tüketicisinin tercihlerine yönelik Omnibus sonuçlarını açıkladı

  • İçerik
  • Yorum
  • Yayınlanma: 18.02.2021 - 20:28
    Son Güncelleme: 19.09.2021 - 08:46

Sigorta sektöründe tarafsız ve doğru bilginin kaynağı www.sigortaladim.com, pandemi ile birlikte tüketici alışkanlıklarına yönelik IPSOS Pazarlama ve Kamuoyu Araştırmaları, hanelerin satın alma davranışlarına araştırma yaptırdı. Araştırmanın katılımcıların büyük çoğunluğunun, araçlarını satana kadar kasko sigortalarını yeniledikleri görüldü. Bununla beraber internetten sigorta satın alırken de vazgeçilmez iki unsurun, platformların sundukları avantajlar ve markaya olan güven olduğu belirlendi.

 

14-45 yaş arası, AB-C1-C2-DE sosyo ekonomik gruptan 16 bine yakın kadın ve erkek katıldı. Araştırmada, tüketicilerden alıntı yanıtlara göre yaptırmak isteyen kriterin güven, fiyat ve sunulan ek avantajlar tespit edildi. Araştırma sonucuna göre katılımcıların yüzde 79'u araçlarını satana kadar kasko sigortasını yenilemeye devam ediyor. Yaşantının yüzde 20'si kasko sigortasını online satın alma kararında yakınlarının tavsiyesini alırken yüzde 19'u ise platformların ek avantajlar sağlaması durumunda kasko sigortası yaptırabileceklerini belirtiyor.

 

Araştırma raporu ile ilgili değerlendirmede bulunan sigortaladım.com Pazarlama Direktörü İzzet Özveren, şunları söyledi:

“Tüketicilerimize sunacağımız faydaları yararlı olabilirken Türkiye'nin online sigortasıta yaratacağı katkı sağlamak için çalışmalarımıza hız kesmeden devam ediyoruz. Online platformlardan sigorta tercihini etkileyen ekonomik ve sosyolojik birçok önemli diğer faktördür. 2020 yılında bunlardan biri de pandemi oldu. Geçtiğimiz yıl internet üzerinden sigorta satışı da önemli fiyat artış gösterdi. 2019 yılında online platformlarda sigorta satış oranı yüzde 1.63 seviyesindeyken 2020'de yüzde 2.31'lik paya ulaştı. Online platformlarda yine 2019 tekrar oranla 2020'de kasko sigortası prim üretimi yüzde 21, zorunlu trafik sigortası prim üretimi ise yüzde 47 arttı.Tüketicilerimize hızlı ve pratik bir teklif alıp karşılaştırarak satın alma sağlamakla, özel yapım da onlar için bir araya getiriyoruz. sigortaladım.com olarak bugüne kadar müşterilerimiz için kusursuz hizmet anlayışı ve şeffaflık ilkemiz ile çalıştık ve devam edeceğiz. "Etiketler: kasko, sigorta, hayat, elementer, güvence
YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
İnternetten sigorta tercihinde kampanya etkisi