İş’te dört üst düzey yönetici emekli oldu

İş Bankası’nın dört iştirakinin genel müdürleri emekli olarak görevlerinden ayrıldı. Yerlerine henüz atama yapılmadı.

  • İçerik
  • Yorum
  • Yayınlanma: 26.08.2019 - 17:03
    Son Güncelleme: 03.07.2020 - 17:20

SIGORTA GUNDEM/ÖZEL HABER

İş Bankası’nın sigorta şirketi Anadolu Sigorta Genel Müdürü İlhami Koç, bireysel emeklilik şirketi Anadolu Hayat ve Emeklilik Genel Müdürü Uğur Erkan, İş Faktoring Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdürü A. Erdal Aral ile reasürans şirketi Milli RE’nin Genel Müdürü Hulki Yalçın emekliliklerini isteyerek görevlerinden ayrıldı. Yerlerine ise henüz atama yapılmadı.   

Emekli olan üst düzey yöneticilerinin öz geçmişleri

İlhami Koç/ Anadolu Sigorta Genel Müdür ve Yönetim Kurulu Üyesi

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nden mezun olan İlhami Koç, kariyerine Türkiye İş Bankası A.Ş.’nin Teftiş Kurulu’nda başladı. Bankanın farklı birimlerinde yönetici olarak görev aldıktan sonra, 1997 yılında İş Yatırım Menkul Değerler A.Ş.’ye Sermaye Piyasaları ve Portföy Yönetiminden sorumlu Birim Müdürü olarak atandı. Sırasıyla, aynı kurumun Genel Müdür Yardımcılığı, İş Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı A.Ş.’nin Genel Müdürü, İş Yatırım Menkul Değerler A.Ş.’nin Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Başkanlığı görevlerinde bulundu. 2013 yılında Türkiye İş Bankası A.Ş.’ye Genel Müdür Yardımcısı olarak atanan Koç, ayrıca Türkiye Sermaye Piyasaları Birliği’nde Başkanlık, Borsa İstanbul ve Isbank Russia CJSC’nde Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerinde bulundu. Türkiye Sigorta Birliği, Türkiye Kurumsal Yönetim Derneği, Koteder-Borsaya Kote Ortaklık Yöneticileri Derneği ile Güvence Hesabı’nda Yönetim Kurulu Üyesi olan İlhami Koç, 14 Kasım 2016 tarihinden itibaren Anadolu Sigorta’da Genel Müdür görevini yürütmektedir.

  1. Uğur Erkan/Anadolu Hayat ve Emeklilik Genel Müdürü

1964, Ankara. Orta Doğu Teknik Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümü’nden mezun olmuştur. 1986 yılında Türkiye İş Bankası’ndaki kariyerine Teftiş Kurulu Başkanlığı’nda Stajyer Müfettiş Yardımcısı olarak başlamıştır. 1994 tarihinde Bankanın Bilgi İşlem Müdürlüğü’nde Müdür Yardımcısı, 1995-1998 yılları arasında Yazılım Geliştirme Müdürlüğü’nde Müdür Yardımcısı olarak görev yaptıktan sonra, 1998 yılında Yazılım Geliştirme Müdürlüğünde Grup Müdürü olmuştur. 14.07.2003 tarihinde Anadolu Hayat Emeklilik’te Genel Müdür Yardımcılığı görevini üstlenen M. Uğur Erkan, 25.07.2014 tarihi itibarıyla Genel Müdür olarak atanmıştır.

Hasan Hulki Yalçın/Millî Reasürans T.A.Ş.Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdür

İlk, orta ve lise öğrenimini TED Ankara Koleji’nde gerçekleştirdikten sonra Orta Doğu Teknik Üniversitesi Ekonomi Bölümü’nden mezun olan Hasan Hulki Yalçın, The University of Birmingham’da (İngiltere) Uluslararası Bankacılık ve Finans konusunda yüksek lisans programını tamamlamıştır. Teftiş Kurulu Üyesi olarak çalışmaya başladığı Türkiye İş Bankası A.Ş.’de 14 yıl süre ile çeşitli unvanlarda görev yapan ve 2003 yılından itibaren çalışma hayatını Millî Reasürans T.A.Ş.’de sürdürmekte olan Hasan Hulki Yalçın, yurt dışında çeşitli mesleki eğitim programlarına katılmıştır. 16 Ocak 2009 tarihinde Yönetim Kurulu Üyeliği ve Genel Müdürlük görevine atanan Hasan Hulki Yalçın, aynı zamanda Anadolu Anonim Türk Sigorta Şirketi Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Türkiye Sigorta Birliği Hayat-dışı Yönetim Komitesi Üyesidir.

  1. A. Erdal Aral/Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdür


1967 doğumlu olan Sayın A. Erdal Aral, 1989 yılında Marmara Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İngilizce İktisat Bölümü’nden mezun olmuştur. Yüksek lisansını Loughborough University of Technology’de Uluslararası Bankacılık konusunda tamamlamıştır. 1989 yılında Müfettiş Yardımcısı olarak başladığı Türkiye İş Bankası A.Ş.’de 1997 yılında Hazine Bölümü Müdür Yardımcılığı, 2000 yılında Birim Müdürlüğü, 2002 yılında Bölüm Müdürlüğü, 2008 yılında Kozyatağı Kurumsal Şubesi Müdürlüğü, 2011 yılında Genel Müdür Yardımcılığı, 2013 yılında İş Yatırım Genel Müdürlüğü görevlerine atanmıştır. 1 Nisan 2016 tarihinde Şirketimiz Genel Müdürü olarak atanan Sayın Erdal Aral halen bu görevi ve Şirketimiz Yönetim Kuruluğu Üyeliği’ni sürdürmektedir.Etiketler: Uğur Erkan, emekli, Hasan Hulki Yalçın, ilhami koç, İş Bankası
YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
İş’te dört üst düzey yönetici emekli oldu