JLT Specialty'den Avrupa için risk danışmanlığına önemli atama

JLT Specialty, Nigel Somerville'i Avrupa için Risk Danışmanlığı Başkanı olarak görevlendirdi

  • İçerik
  • Yorum
  • Yayınlanma: 08.08.2018 - 14:13
    Son Güncelleme: 15.06.2019 - 01:00

Global sigorta ve reasürans brokeri JLT Group'un bir bölümü olan JLT Specialty, Nigel Somerville'i Avrupa için Risk Danışmanlığı'nın başına atadı. JLT Specialty'den yapılan açıklamada, Somerville'in JLT Specialty’in Avrupa çapında risk danışmanlığı ve danışmanlık alanlarında değer önerisi getirme görevini üstleneceği ve müşterilerinin şirketin kaynaklarına ve uzmanlıklarına erişimlerini sürdürmelerini sağlamak için JLT’nin küresel danışmanlık liderliği ile yakın bir şekilde çalışacağı ifade edildi.

Somerville, Global Risk ve Güvenlik Direktörü olarak görev yaptığı Time Inc.'den (UK) JLT Specialty'e katıldı. Daha önce ise iş yönetimi danışmanı Source8'de ve İngiltere Savunma Bakanlığı'nda üst düzey risk ve güvenlik rolleri üstlendi.

Somerville, gelişmekte olan piyasalarda faaliyet gösteren FTSE 250 şirketleri için riskleri ortaya çıkarma ve azaltma stratejileri sağlama konusunda deneyime sahipve ayrıca 17 yıl boyunca Kraliyet Deniz Kuvvetleri'nde küresel terörizm, savaş ve politik riskler üzerine çalıştı.

JLT Specialty'ın Küresel Veri, Analiz ve Danışmanı Mike Giacobbe: “Global danışmanlık ayak izimizi büyütmeye ve tüm müşterilerimize sektör lideri risk danışmanlığı hizmetlerimizi sunmaya devam ederken, Nigel’in uzmanlığına sahip olmaktan dolayı heyecan duyuyoruz." dedi. JLT Specialty, Avrupa CEO'su Paul Knowles da, “Nigel’in deneyimi ve liderliği, JLT Specialty’i her zaman karmaşık risk alanlarının değerlendirilmesi, ölçülmesi, azaltılması ve yönetilmesi yoluyla müşterilerimize içgörü sunma konusunda önemli ölçüde yardımcı olacaktır." şeklinde konuştu.Etiketler: JLT Specialty
YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
JLT Specialty'den Avrupa için risk danışmanlığına önemli atama