JLT Specialty'den otomotive özel bölüm

Jardine Lloyd Thompson Group'un bir yan kuruluşu olan JLT Specialty, özerk araçlara duyulan artan talep, değişen tüketici davranışları ve çevresel düzenlemelerin sıkılaştırılması sonucunda yeni bir küresel otomotiv bölümü kurduğunu duyurdu

  • İçerik
  • Yorum
  • Yayınlanma: 06.03.2018 - 13:17
    Son Güncelleme: 20.03.2019 - 05:08

JLT, şoförsüz arabaları veya elektronik iletişim hatalarını ve karmaşık elektronik sistemlerden gelen arızaları kötüye kullanıyor olmasına bakılmaksızın siber ve teknoloji risklerinde önemli bir artış olduğunu düşünüyor. JLT'nin otomotiv bölümü, üreticilerinin ve tedarikçilerin karşılaştıkları bu artan endişeleri gidermek için siber, teknoloji, ürün sorumluluğundan ürün geri çağırma alanlarına kadar çok çeşitli risklerin bir araya gelmesine yanıt verecek kesintisiz bir sigorta çözümü sunacak.

JLT, tedarik zinciri riski ve esneklik çözümleri sunan küresel bir tedarikçi olan Resilinc'le ortaklık kurarak, sigorta pazarının daha önce erişilemeyen geniş bir işletme kesintisi kapsamı sağlamak için, en ileri tedarik zinciri analizlerini birleştiren yenilikçi bir sigorta çözümü sunacak.

Şirkete göre, müşteriler otomobil üreticilerini ve Tier1 / Tier 2 tedarikçilerinin karmaşık global tedarik zincirlerini bozma potansiyeline sahip 45 tür olayı gerçek zamanlı olarak izleyebilecek. Tüm global tedarik zincirini haritalandırarak, JLT müşterileri potansiyel başarısızlık noktalarını izleyip tedarikçinin esnekliğini artıracak.

Otomotiv ürünleri teknoloji odaklı hale geldiğinde, insandan ürün sorumluluğuna kaçınılmaz bir değişim olacağı öngörülüyor. KPMG'ye göre, ürün sorumluluk sigortası, 2017 yılındaki yüzde 0'dan araçtaki özerk teknolojiyi kapsayacak şekilde toplam otomatik kayıpların 2050 yılında yüzde 57'ye yükselmesi bekleniyor. Otomobil üreticileri sürüş riskinden ve ilgili ürün yükümlülüklerinden daha fazla istifade edecek. Buna ek olarak, sayısız tedarikçi ve bölgeden birbirine bağlantılı parçaların yanı sıra tedarik zincirinin daha karmaşıklığı, ürün riskine maruz kalma riskini de beraberinde getiriyor.Etiketler: JLT
YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
JLT Specialty'den otomotive özel bölüm