Kefalet senedi

Bazı işletmeler zorlu süreçleri kefalet senedi sistemini kullanarak çok iyi idare ederken birçok işletme ne yazık ki bu sürecin daha başlarında iflas bayrağını çekmek zorunda kalır.

  • İçerik
  • Yorum
  • Yayınlanma: 22.06.2020 - 16:27
    Son Güncelleme: 13.07.2020 - 17:28

Günümüzde özellikle iş dünyasında kendinize yer bulmak ve işletmenizin ilerleyen dönemlerde varlığını devam ettirmesi oldukça zorlu süreçlerden geçmesine bağlıdır. İş dünyasının değişmezleri arasında yer alan bu zorlu süreç, her işletmede aynı etkiyi oluşturmaz. Bazı işletmeler bu süreci kefalet senedi sistemini kullanarak çok iyi idare ederken birçok işletme ne yazık ki bu sürecin daha başlarında iflas bayrağını çekmek zorunda kalır. Bu noktada önemli olan tek şey bu zorlu süreç sırasında iyi bir destekçi bulmanızdır. Bu gibi olası durumlar başta olmak üzere birçok sorun ya da sıkıntıyla karşı karşıya kalmanız durumunda Euler Hermes olarak sizlerin yanında yer alarak, iş hayatında ki konumunuzu korumanızı ve daha da ileriye götürmenizi kolaylaştırıyoruz.

Zorlu süreçlerle mücadele etmeniz ve karşınıza çıkan problemlerde ya da olası sorunlara karşı sizi destekleyen birisinin bulunuyor olması aynı zamanda işletmenizin varlığını devam ettirmesiyle doğrudan alakalıdır. 100 yılı aşkın süredir elde ettiğimiz birikimleri ve deneyimleri sizinle paylaşırken aynı zamanda karşılaştığınız zorlukların da üstesinden gelmeniz noktasında tüm imkanlarımızı kullanıyoruz. Özellikle ticari hayatınız sırasında istenmeyen durumlarla karşılaşmanız olasılığını asla görmezden gelemezsiniz. Euler Hermes olarak başta kefalet senedi ihtiyaçlarınız olmak üzere birçok konuyla alakalı olarak sizlere yardımcı olmaktayız.

Kefalet senedi nedir?

Kefalet senedi, genel olarak bakıldığında sizin, sözleşmeden ya da kanundan doğan yükümlülüğünüzü yetine getirmemeniz durumunda sigorta şirketinin alacaklıya sunmuş olduğu kefillik sistemidir. Burada asıl önemli olan durum ise alacaklının, sigorta şirketi tarafından verilen bu kefalet senedi sayesinde kendisini garantiye almasıdır. Bu durum alacaklının sizinle olan ilişkisi açısından oldukça önemli olduğu kadar aynı zamanda şirketinizin geleceğiyle alakalı olarak da belirleyici faktörlerden birisidir.

Euler Hermes olarak, kefalet senedi gibi ihtiyaçlarınızda yanınızda olarak 100 yılı aşkın süredir elde ettiğimiz yatırım noktasında ki bilgilerimizi sizinle paylaşmaktayız. Kefalet senedi için aynı zamanda kefalet sigortası tanımı da kullanılabilmektedir.

Bu ürünün özellikleri nelerdir?

* Genel hatları itibariyle incelendiğinde kefalet senedi, lehtar durumda olan 3. kişinin zararlarını sigortalı adına telafi etmekte olan mekanizmadır.
* Sigorta şirketi, vermiş olduğu kefalet senedi ile sigortalı olan kişinin aynı zamanda kefili pozisyonuna geçmiş olmaktadır. Bundan dolayı sigortalının borcunu ödemediği durumlarda lehtarın yaşamak durumunda olduğu zararı tazmin etmeyi taahhüt etmiş olacaktır.
* Kefalet senedi aslında teminat mektubu işlevine sahip bir sigorta ürünü olarak da ifade edilebilir.
* Sigorta senedi aynı zamanda sigortalı olan kişinin özellikle bankalar açısından kredi limitinin tüketilmemesi açısından bakıldığında da ek bir avantajı doğurduğu bilinmektedir.

Sunduğumuz teminat türleri nelerdir?

Euler Hermes olarak iş dünyasında ki yerinizi korumanız ve ilerleyen dönemlerde daha ileri seviye bir işletmeye sahip olabilmeniz için sizlere birçok avantajlı hizmet sunmaktayız. Tüm sektörlere hakim olan bilgi birikimimiz ile birlikte ihtiyacınız olan her alanda sizlerle birlikte olmaktayız.

Bu noktada size aşağıda yer alan standart teminat türlerini sunabiliyoruz:

İhaleye Katılım (Geçici) Teminatı

* Değişken vadeli
* İhaleye katılım süreci için, ihaleye sunulan teklifin teminatı olarak alınır.

Avans Ödeme Teminatı

* 6 ay vadeli
* Sözleşme sonucu ortaya çıkan avans ödemelerinin iş sözleşmesine uygun bir biçimde kullanılmaması riskine karşı alınır.

Performans Teminatı

* 2 yıl vadeli
* İşin gerekliliklerinin sözleşmede ifade edilen şartlara uygun bir biçimde yerine getirilmemesi riskine karşı alınır.

Bakım Teminatı
* 5 yıl vadeli
* İnşaat, mühendislik, makine üretimi gibi çeşitli iş performanslarının değerlendirilmesi netice sözleşmenin garanti süresi dahilinde ortaya çıkma durumu olan zararların teminatı olarak alınır.

Sizlerde başta kefalet senedi olmak üzere birçok avantajdan faydalanmak isterseniz Euler Hermes web sitesini ziyaret edebilirsiniz.Etiketler: Euler Hermes, ihaleye katılım, performans teminatı, şirket, bakım teminatı, Kefalet senedi, zorlu süreç, avans ödeme, kefalet sigortası
YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
Kefalet senedi