Kimlik sahtekarlığı İngiltere'de rekora koşuyor

İngiltere'de günde 500 kimlik belgesi çalınıyor

  • İçerik
  • Yorum
  • Yayınlanma: 23.08.2017 - 11:31
    Son Güncelleme: 19.01.2021 - 05:34

Kimlik sahtekarlığı İngiltere'nin başını ağrıtıyor. Güğnde 500 adet kimliğin çalındığı ülkede kimlik dolandırıcılık davaları yılın ilk yarısında 89.000'e yükseldi. Bu rakam aynı zamanda genel sahtekârlık vakalarının yarısından fazlasını temsil ediyor.

insurancebusinessmag'de dolandırıcılık önleme hizmeti Cifas tarafından yayınlanan rakamlara dayandırılan habere göre, söz konusu durumda en önemli konu ise dolandırıcıların birçoğu sigorta poliçesi çıkarmak için kimlikleri çalması. Teknik olarak banka hesaplarına başvurmak için başkalarının bilgisini kullanmalarına rağmen, geçen yıla göre sigorta ürünleri yüzdesi kesinlikle göze çarpıyor.Cifas, 400'ün üzerinde üye firma tarafından Ulusal Sahtekarlık Veritabanına kaydedilen kimlik sahtekârlıkları davasındaki verileri derledi. Kâr amacı gütmeyen dolandırıcılık veri paylaşımı organizasyonu, kimlik sahtekarlığının% 83'ünün çevrimiçi olarak gerçekleştirildiğini açıkladı.

Cifas'ın CEO'su Simon Dukes, "Kimlik dolandırıcılığı vakaları her yıl ciddi oranda artıyor. Şu anda epidemik seviyelere ulaştığını ve kimliklerin günde 500'e yakın bir oranda çalındığını görüyoruz. Bu dolandırıcılık neredeyse tamamen çevrimiçi gerçekleşiyor. Hepimiz tehdide karşı dikkatli olmalı ve kişisel bilgileri korumak için daha fazlasını yapmalıyız" dedi.

Haberde Londra Belediyesi Emniyet Müdürlüğü Ekonomik Suçlar Müdürlüğü'nün sahtekarlık faaliyetlerini önlemek amacıyla bankalar, perakendeciler ve diğer endüstri üyeleri ile çalışmaya devam ettiğine dikkat çekilirken, emniyet yetkilisi Glenn Maleary, ""Bilgilerinizi kime verdiğinize dikkat edin. İstenenlerin her zaman ayrıntıları içermesi gerekip gerekmediğini göz önüne alın" şeklinde konuştu.Etiketler: kimlik, İngiltere
YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
Kimlik sahtekarlığı İngiltere'de rekora koşuyor