Kurumsal sigortacılık “radikal” bir değişim ile karşı karşıya

Otomasyon (robotizasyon), imalat ve hizmet sektörlerinin çalışma temellerini yeniden şekillendiriyor

  • İçerik
  • Yorum
  • Yayınlanma: 24.05.2018 - 11:44
    Son Güncelleme: 07.01.2019 - 03:33

Oliver Wyman ve Chartered Insurance Institute tarafından hazırlanan “Geleceğin sigortacısı” başlıklı yeni bir rapora göre, karşı karşıya kaldıkları riskleri ve risk kapsamını satın alma şeklini radikal bir şekilde değiştirecek.

Raporda, değişikliklerin risk kayması olduğu belirtiliyor. Rapora göre otomasyon üretimi, operatör riskini temel olarak azaltmalı, raporda ürün kusurlu risk türlerinde (ve B2C maruziyetinin B2B'ye geçişi) karşılık gelen artışlar olacak. Buna ek olarak, teknoloji, en azından yüksek frekanslı / düşük önemsiz kayıplar için daha iyi risk koruması ve daha az sayıda iddiaya olanak sağlamalı, ancak tarihsel kayıp eğilim / gelişme verilerini geçersiz kılabilir.

Raporda ayrıca, birbirine bağlı sistemler yeni ve yüksek düzeyde yoğunlaşan riskleri de beraberinde getirecek. Son olarak, mevcut yasal çerçeveler, karmaşık vakalardaki yükümlülüğün belirlenmesi için yeterli olmayabilir (potansiyel olarak) ve karmaşıklığın ve maliyetin karşılanmasına neden olabilir. Rapora göre, kurumsal risk alt yapısında daha fazla veri odaklı analitiğe ve sonuçların iyileştirilmesi için gelişmiş modellemeye ihtiyaç duyulacak.Etiketler: sigorta
YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
Kurumsal sigortacılık “radikal” bir değişim ile karşı karşıya