Legal & General'den insurtech Slice Labs ile ortaklık

İngiltere'nin önde gelen sigorta şirketlerinden Legal & General, talep üzerine bir homeshare sigortası ürünü sunmak için ABD'li nsurtech Slice Labs ile ortaklık kurduğunu duyurdu

  • İçerik
  • Yorum
  • Yayınlanma: 19.02.2018 - 13:15
    Son Güncelleme: 09.03.2019 - 18:05

Legal & General, tekliflerinde sigortayı "dönüştürmek" ve talep üzerine bir homeshare sigortası ürünü sunmak için insurtech Slice Labs ile ortaklık kurdu.
insurancebusinessmag'da yer alan habere göre, talep edilen teminatın popülaritesinin artmasına rağmen İngiliz sigortacı ve ABD'li şirket, büyük veri, AI ve makine öğrenimi ile desteklenen hem çevrimiçi hem de mobil uygulamalar geliştirmek için işbirliği yapacak. Ortaklık, Slice Laboratuvarları Sigorta Bulut Hizmetleri (ICS) platformunu ve Legal & General'in yeni teknolojiye devam eden yatırımlarını temsil edecek.

Slice Labs CEO'su Tim Attia, "ICS platformumuzdan yararlandıkları için İngiltere'nin en büyük sigorta gruplarından biriyle çalışmaktan onur duyuyoruz. Bu ilk projeyi, diğer talep üzerine ve daha geleneksel sigorta ürünlerinin geliştirilmesine açılan bir kapı olarak görüyoruz." dedi.

Slice Labs'un bulut tabanlı ve kullanım başına ödeme sigortası platformu, bozulma, tasarım, veri ve teknoloji aracılığıyla sigortayı "yeniden canlandırmak" için umut vaat eden yeni tekliflerin hızla devreye sokulmasını sağlıyor.

Legal & General'in sigorta bölümünün CEO'su Cheryl Agius, "Slice ile gerçekleştirdiğimiz yeni ortaklık, insanların sigortayı satın alma biçimini kökten değiştiren en son teknolojiyi kullanmamızı sağlayacak" dedi.
Legal & General, 30 Haziran 2017 tarihli verilere göre hayat sigortası, emeklilik, yatırım ve genel sigorta planları için İngiltere'de 9,5 milyondan fazla müşteriye sahip.Etiketler: Legal&General
YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
Legal & General'den insurtech Slice Labs ile ortaklık