Lloyd’a göre 2018 Dünya Kupası'nın şampiyonu Fransa olacak

Uzman sigorta piyasası Lloyd's, Fransa'nın sigorta edilebilir değere dayanarak 2018 FIFA Dünya kupasını kazanacağını öngördü

  • İçerik
  • Yorum
  • Yayınlanma: 12.06.2018 - 15:15
    Son Güncelleme: 15.03.2019 - 06:46

Uzman sigorta piyasası Lloyd's'un Ekonomi ve İşletme Araştırmaları Merkezi (Cebr) ile işbirliği içinde yaptığı bir araştırmaya göre 2018 FIFA Dünya Kupası'ndaki tüm takımların toplam değerinin 13.1 milyar sterlin olarak hesaplandı. Fransa (£ 1.4bn), İngiltere (£ 1.17bn), Brezilya (£ 1.1 milyar), sigorta edilebilir değer açısından en pahalı üç takımdan oluşuyor. Ayrıca, bir İngiltere oyuncunun ortalama sigortalanabilir değeri tüm Panama ekibinden daha fazla. Analiz, Belçika, İngiltere, Panama ve Tunus'tan oluşan G Grubunun ise 2.3 milyar sterlin üzerinde en yüksek sigortalanabilir değere sahip olduğunu gösterdi.

Lloyd, Kolombiya, Japonya, Polonya ve Senegal, Grup H'yi veya “Ölüm Grubu” nu turnuvanın en rekabetçi grubu olacağını öne sürüyor.

Bu değere dayanarak ve ekiplerin yollarını finale kadar planladıktan sonra, Lloyd's, Fransa'nın bu yılki Dünya Kupası'nın kazananı olacağını tahmin ediyor. Ve bu Lloyd's’ın Dünya Kupası’nın kazananlarını ilk kez tahmini değil. 2014 yılında, Lloyd's ve Cebr tarafından 2014 FIFA Dünya Kupası öncesinde benzer analizler yapıldı ve Almanya'nın galip çıkacağını doğru bir şekilde tahmin etti.

Araştırma ayrıca ileriye dönüklerin en değerli oyuncular olduğunu gösterdi. Bacakları ortalama 19,2 milyon £ değerinde. Orta saha oyuncuları toplam kadro sigortalanabilir değerinin en büyük paya sahip olduğunu (yüzde 38) ve 18-24 yaş arası oyuncuların ortalama 20 milyon sterlin değerinde en yüksek sigortalanabilir değere sahip olduklarını belirtiyor.

Cebr, oyuncuların gelirlerini emekli olana kadar tahmin eden bir ekonomik model oluşturmak için, ek göstergeler topluluğunun yanı sıra oyuncuların ücretlerini ve ciro gelirlerini kullandı. Lloyd's iş sınıfı direktörü Victoria De’Ath, “Modelimiz 2014 FIFA Dünya Kupası'nın kazancını doğru bir şekilde öngördü, bu yüzden bir kez daha test etmeyi istedik. Analiz, dünyadaki en popüler ve en çok görüntülenen spor etkinliğine hazırlayan futbol taraftarları için ilginç bir okuma yapıyor. Üstte ve altta takımlar arasında sigorta edilebilir değer açısından zıtlık, en üst altı milli takımın diğer 26 kombine değerinden daha fazla olduğunu gösteriyor. Bazı takımların bu duruma meydan okuyabileceğini ve bunu yapabildiklerini ve favorilerin değerlerini kanıtlayabileceklerini görmek için sabırsızlanıyoruz ”dedi.Etiketler: şampiyon, Dünya Kupası
YORUMLAR (1)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
Lloyd’a göre 2018 Dünya Kupası'nın şampiyonu Fransa olacak