Lloyd's'un yeni CEO'su John Neal oldu

Londra merkezli sigorta borsası Lloyd's, geçtiğimiz ay görevi bırakacağını açıklayan CEO Inga Beale'nin yerine geçecek ismi açıkladı

  • İçerik
  • Yorum
  • Yayınlanma: 10.09.2018 - 16:21
    Son Güncelleme: 16.02.2020 - 05:54

Londra merkezli sigorta borsası Lloyd's yeni CEO'sunun QBE'nin CEO'su John Neal olduğunu açıkladı. Lloyd's yönetim kurulu, John Neal'ın, Inga Beale'ın halefi olarak atanmasının oy birliği ile kabul edildiğini açıkladı. Neal, 15 Ekim 2018'de Lloyd's'taki görevine başlayacak. Neal son olarak küresel bir sigorta ve reasürans şirketi olan QBE'nin CEO'luğunu yapıyordu. John Neal 37 ülkede 14.000'in üzerinde çalışanı bulunan 14 milyar dolarlık brüt yazılı prim (GWP) üreten QBE'yi yönetiyordu.

Atamaya ilişkin açıklama yapan Lloyd's'ın Başkanı Bruce Carnegie-Brown: “Piyasa adına John'u Lloyd’a kabul etmekten mutluluk duyuyorum. Hem Lloyd hem de uluslararası olarak ABD de dahil olmak üzere sahip olduğu zengin deneyim, küresel sigorta endüstrisi için zorlu bir zamanda yeni anlayışlar ve yeni fikirler getirecek. Lloyd, John ile underwriting disiplini ve piyasa modernizasyonunun bir kombinasyonuyla sürdürülebilir karlılık sunmaya odaklanmaya devam edecek.” diye konuştu.

John Neal ise yaptığı açıklamada: “Lloyd's'a liderlik etme fırsatı sunulmaktan heyecan duyuyorum ve bunu 1985'te Underwriting Room'a ilk adım attığımda hissettiğim aynı heyecanla yapacağım.” dedi.

Atamanın İngiliz İhtiyati Düzenleme Kurumu ve Mali İdare Makamının onayına tabi olduğu ifade edildi.Etiketler: Llyod's, John Neal
YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
Lloyd's'un yeni CEO'su John Neal oldu