MAPFRE, ABD'de 5 eyaletten çıkıyor

İspanyol sigorta devi MAPFRE, ABD'de New York iştirakini ve hayat sigortası birimini satmak da dahil olmak üzere beş eyaletten çıkacağını açıkladı

  • İçerik
  • Yorum
  • Yayınlanma: 06.12.2017 - 11:04
    Son Güncelleme: 22.10.2018 - 20:33

insurancejournal'de yer alan habere göre, şu anda 19 eyalette sigortacılık yapan MAPFRE USA, 11 eyalete odaklanacağını ve odak noktasını daraltma kararı aldı. Şirket bu amaçla New York iştirakini ve hayat sigortası birimini satmak da dahil olmak üzere beş eyaletten çıkma kararı aldı.

MAPFRE ABD, Massachusetts, Connecticut, Rhode Island, New Hampshire, Maine, Vermont, Ohio, California, Oregon, Washington ve Idaho'da karlı bir büyüme stratejisi izleyeceği 11 ana eyalet belirledi.

MAPFRE USA, beş eyalette operasyonları durdurmayı planlarken, bunların New York, New Jersey, Kentucky, Tennessee ve Indiana olduğu belirtildi. Şirket New York'daki bağlı kuruluşu MAPFRE Insurance Co'nun satışı için bir yatırım bankası ile anlaştı. Şirket, çıkacağı diğer dört eyalette ise düzenli bir çekilme planlıyor.

Sigorta şirketi Florida, Pennsylvania ve Arizona olmak üzere üç eyalette faaliyet göstermeye devam edeceğini açıklarken, MAPFRE ABD Başkanı ve CEO'su Alfredo Castelo, "Bugün açıklanan değişikliklerle, şirketi daha odaklı bir iş stratejisi aracılığıyla başarıya konumladık. MAPFRE'nin çekirdek pazarlarına ve iş alanlarına odaklanan stratejik yeniden düzenleme, ev sahipliği Massachusetts'teki pazar liderlik konumumuzu güçlendirecek ve karlı büyüme stratejimizi ilerleyen süreçlerdeki geri kalan eyaletlerde sürdürecektir." Castelo, ocak ayında MAPFRE USA ve MAPFRE North America bölgelerinin başkan ve CEO'su olarak atanmıştı.Etiketler: MAPFRE
YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
MAPFRE, ABD'de 5 eyaletten çıkıyor