MetLife, Odeabank'la hedef büyüttü

MetLife Emeklilik ve Hayat, dağıtım kanalına Odeabank’ı da ekledi

  • İçerik
  • Yorum
  • Yayınlanma: 24.09.2013 - 12:28
    Son Güncelleme: 09.12.2020 - 00:02
Odeabank ve MetLife; kurumsal ve bireysel müşterilere özel olarak hazırlanmış hayat ve ferdi kaza sigortalarını sunacak.
Türkiye’nin genç ve başarılı emeklilik şirketlerinden olan MetLife Emeklilik ve Hayat, dağıtım kanallarını güçlendirmeye devam ediyor. MetLife, dağıtım kanalına DenizBank’tan sonra Odeabank’ı ekleyerek banka sigortacılığı kanalında güçlü bir adım daha atmış oldu. Yapılan anlaşmaya göre Odeabank’ın kurumsal ve bireysel müşterilerine MetLife Emeklilik ve Hayat tarafından hazırlanan hayat ve ferdi kaza sigortaları Odeabank şubelerinden de satılacak.
Odeabank ile MetLife Emeklilik; kredi hayat ve ferdi kaza sigortalarının Odeabank aracılığı ile satılması için 2012’nin sonunda acentelik sözleşmesi imzalamıştı. 2012 yıl sonu itibariyle 6 şubesi bulunan Odeabank’ın halen 19 şubesi var. Banka, şube sayısını 2013 sonunda 32’ye, 2017’de ise 100’e çıkarmayı hedefliyor.
“Dağıtım kanallarını çeşitlendirip pazar payımızı artıracağız”
MetLife Emeklilik ve Hayat Genel Müdürü Deniz Yurtseven, Odeabank ile yapmış oldukları işbirliğiyle dağıtım kanallarını çeşitlendirerek banka sigortacılığı alanında hayat ve ferdi kaza pazarındaki paylarını artırmayı hedeflediklerini kaydetti. Yurtseven, “Odeabank, Türkiye’ye hızlı giriş yapan, çok büyük bir potansiyeli olan ve vizyonu MetLife’ın hedefleriyle örtüşen çok güçlü bir finans kurumu. Bankanın potansiyelinden yararlanıp hayat ve ferdi kaza sigortası alanında kendimizi ve Odeabank’ı daha da güçlendireceğiz. MetLife olarak, dağıtım kanallarını çeşitlendirip, pazar payımızı artıracağız. Banka sigortacılığı, Türkiye’de sigorta konusunda daha çok insana ulaşmak için en önemli kanalı oluşturuyor. Bu konuda DenizBank ile zaten çok güzel bir işbirliğimiz var. Şimdi de Odeabank ile daha çok kişiye ulaşmak için ortak projeler geliştireceğiz. İş birliğimizin ülkemize, sektörümüze, her iki şirkete ve sigortalılarımıza hayırlı olmasını diliyorum” dedi.
“Her alanda müşterilerimize ulaşmaya devam edeceğiz”
Odeabank Bireysel Bankacılıktan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Cem Muratoğlu ise konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı: “Müşterilerimizin gelecekleri dahil tüm ihtiyaçlarını düşünen Odeabank olarak, küresel tecrübeye sahip bir yapısı olan MetLife ile gerçekleştirdiğimiz işbirliği, başarıyla sürdürdüğümüz yolda bize hem güç hem de değer katacak. 140 yıllık deneyimiyle, tüm dünyada yaklaşık 90 milyon müşteriye sigorta alanında hizmet veren MetLife, güçlü ağı ve yenilikçi yaklaşımıyla Odeabank’ın vizyonuna uygun, sektöründe uzman bir kuruluş. Biz bu yola çıkarken Türkiye’deki bireysel yatırımcıların ihtiyaçlarını en doğru şekilde tespit etmeye çalıştık. Çalışmalarımız sonucunda elde ettiğimiz ürünleri müşterilerimize sunarak farkımızı ortaya koyduk. Amacımız global ve yerel yatırım dünyasında çıkan yenilikleri de Türk yatırımcısına en hızlı şekilde sunmak. Bu noktada müşterilerimizin taleplerine ve değişen yatırım piyasalarına göre özel yeni işbirlikleri kurarak hizmetlerimizi çeşitlendirmeye devam edeceğiz.”


Etiketler: odeabank, metlife
YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
MetLife, Odeabank'la hedef büyüttü