Mısır yerli reasürans şirketi kuruyor

Mısır'ın mali düzenleyicisi, 558 milyon dolar sermaye ile infüze edilecek bir reasürör kurmayı düşünüyor

  • İçerik
  • Yorum
  • Yayınlanma: 10.10.2018 - 13:38
    Son Güncelleme: 19.06.2019 - 13:45

Akhbarak'da yer alan habere göre, Mısır'ın mali düzenleyicisi reasürans şirketinin kurulmasına katkıda bulunmak için çeşitli devlet kurumlarıyla görüşüyor.

Kurulduğu zaman Mısır sigorta pazarında tek yerli reasürör olacak şirkete katkıda bulunacak bir dizi kamu maliyesi bekleniyor. Mısır'da piyasa şu anda yabancı sigorta şirketlerine bağımlı. Önerilen reasürör, Kenya ve Fas şirketlerinin de dahil olduğu küresel ve bölgesel reasürans şirketlerinin Mısır pazarında faaliyet gösterdiğine işaret eden kaynaklara göre, hem yerel hem de Afrika pazarlarını hedef alacak.

Aralık ayına kadar Bakanlar Kuruluna sunulması beklenen bir taslak sigorta yasası, Mısır sigorta pazarındaki uluslararası şirketlerin karşılaması gereken şartları belirleyecek. Yeni yasa aynı zamanda Kurumun sigorta ve reasürans şirketlerini lisanslama, kayıt ve denetleme ve sigorta şirketlerinin yönetimini seçme kriterlerini belirleme yetkisi de verecek. Reasürör, 2007'de devlete ait Misr Sigortası ile birleştirilen Mısır Re'nin yerini alacak şekilde önerildi. Yeni reasürörün kurulmasına yönelik hedefler arasında Mısır'daki işlerin tutulması ve ülkede döviz kaynaklarının korunması da yer alıyor.



Etiketler: reasürans, Mısır
YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
Mısır yerli reasürans şirketi kuruyor