Munich Re'den Çin'de insurtech ortaklığı

Reasürans devi Alman Munich Re, Çin'de kurumsal yenilik platformu olan Plug and Play ile ortaklık kurduğunu duyurdu

  • İçerik
  • Yorum
  • Yayınlanma: 30.10.2018 - 12:37
    Son Güncelleme: 10.11.2019 - 20:41

Munich Re, Çin'de gelişmekte olan insurtech şirketleriyle işbirliği yapmak için Silikon Vadisi tabanlı bir hızlandırıcı ve kurumsal yenilik platformu olan Plug and Play ile ortaklık kurdu. Plug and Play şirketlerin kendi teklif paketlerini tamamlayacak veya yeni potansiyel gelir akışları yaratabilecek başlangıçlarla etkileşime girmelerini sağlıyor. Programa kabul edilen girişimler, Plug and Play girişimlerinden finansmanı alacak ve kurucu çapa ortağı Munich Re'nin kaynaklarına erişebilecek.

Munich Re'nin Asya Direktörü Tobias Farny, "Silikon Vadisi'ndeki yenilik laboratuvarımız sayesinde Plug and Play ile başarılı bir şekilde işbirliği yaptık ve bu yeni anlaşma Çin'deki sigorta endüstrisinde yeniliği geliştirme çabalarımızı genişletiyor. Çin'in e-ödemeler, yapay zeka, robotik ve makine öğrenimi gibi birçok alanda teknoloji lideri olarak kendini kurduğu heyecan verici bir zamanda geliyor.” dedi.

Greater China CEO'su Christoph Hoch ise “Ortaklık, Çin'de işimiz genelinde inovasyon ve gelişime liderlik etme çabalarındaki son kilometre taşı. 2015 yılında, Munich Re’nun ilk İnovasyon Laboratuvarı’nı Pekin’de kurduk, ardından da özel sigorta çözümleri geliştirme merkezimiz olan Si Tao Limited’i kurduk. Plug and Play ile yaptığımız bu yeni işbirliği sayesinde, Çin'deki müşteriler için teknoloji odaklı sigorta çözümlerinin geliştirilmesini hızlandırmada önemli bir rol oynamak için kolektif yeteneklerimizi, uzmanlığımızı ve yerel yeteneklerimizi en iyi şekilde birleştirebileceğimize güveniyorum.” diye konuştu. Plug and Play geçtiğimiz günlerde, 500'den fazla firmanın taranmasından sonra ilk defa 16 insurtech şirketinin Çin'de start aldığını duyurdu.Etiketler: Munich Re
YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
Munich Re'den Çin'de insurtech ortaklığı