NN Hayat ve Emeklilik, 18 yaş altı BES’e girmedi!

Bireysel emeklilik sistemine (BES) ilgi artarak sürüyor. Tasarruf yapmanın öneminin her geçen gün daha da arttığı bir ortamda BES fonları da büyüyor

  • İçerik
  • Yorum
  • Yayınlanma: 06.09.2021 - 01:06
    Son Güncelleme: 20.09.2021 - 13:37

AKILLI YAŞAM DERGİSİ/ÖZEL HABER

Devletin desteği de sistemin büyümesinde önemli rol oynuyor. Önce yüzde 25 devlet katkısı, daha sonra zorunlu hale getirilen otomatik katılım ve bu yıl yürürlüğe giren 18 yaş altı BES uygulaması sistemin büyümesinde itici güç olmaya devam ediyor. Kısacası otorite BES ile ilgili her yıl yeni bir tatlandırıcı sunuyor.

18 yaş altı BES kararının ardından neredeyse tüm şirketler ilgili yeni ürünler çıkarırken NN Hayat ve Emeklilik’in sessiz kalması dikkat çekti. Bilindiği gibi NN Hayat ve Emeklilik otomatik katılımdan da çıkmıştı. Yeni bir gelişme de şirketin BES satışı için aracılara komisyon vermeyeceğini açıklaması oldu.

Bu gelişmeler NN’in Türkiye pazarından çıkacağı yorumlarına neden olsa da şimdilik şirketin BES satışlarını askıya alacağı ve hayat ürünlerine odaklanacağını gösteriyor.

NN Hayat ve Emeklilik BES portföyünü satacak mı yoksa elinde tutup hayat branşında büyümeye devam mı edecek? Bunu da zaman gösterecek.Etiketler: NN HAYAT EMEKLİLİK
YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
NN Hayat ve Emeklilik, 18 yaş altı BES’e girmedi!