Ömer Mert’ten “Zarar etmeyin” uyarısı

Ev almak isteyenlere Fibaemeklilik’ten ipuçları… Genel Müdür Mert: Kredi çekerken hayat sigortasında zarar etmeyin

  • İçerik
  • Yorum
  • Yayınlanma: 02.06.2016 - 13:19
    Son Güncelleme: 27.01.2020 - 22:34
BERRİN UYANIK BEKAR - SIGORTAGUNDEM.COM

Tüketicinin gerek yatırım gerekse barınma amaçlı konut alırken kredi kullanımında zarar etmemesi için bilinçli davranması gerektiğine işaret eden Fibaemeklilik Genel Müdürü Ömer Mert, “Bizim önerimiz, öncelikle hayat sigortasını hangi kurumdan yaptırdığınıza dikkat etmeniz. Müşteri olarak bankanın size sunduğu hayat sigortası poliçesini kabul etmek zorunda değilsiniz. Kredinizi hangi bankadan alırsanız alın, hayat sigortanızı istediğiniz yerden yaptırabilirsiniz. Fibaemeklilik olarak biz bu noktada önemli bir fark yaratıyor, Kredi Hayat ürünümüz ile sektörün en iyi fiyatını sunuyoruz. Üstelik dilerseniz dakikalar içerisinde zahmetsizce internet sitemizden de satın alabilirsiniz. Butik sigortacılık anlayışımızı, müşteri memnuniyetine verdiğimiz önemi ve hayatı kolaylaştıran teknolojik altyapımızı bu ürün ile bir kez daha ortaya koymak istedik” dedi.
 
"KREDİ ÇEKERKEN HAYAT SİGORTASINDAN ZARAR ETMEYİN"

Fibaemeklilik Genel Müdürü Ömer Mert’in konuyla ilgili olarak verdiği bilgiler şöyle:

*Bankalara yapılan konut kredisi başvurularında, hayat sigortası şartı sunulmaktadır. İki yanlışı düzeltmek gerek: Bankaların hayat sigortasını kendilerinin yaptırdığı algısı yanlış. Müşteri, bankanın sunduğu poliçeyi kabul etmek zorunda değil.

*Müşteri kredisini hangi bankadan alırsa alsın, hayat sigortasını istediği sigorta şirketinden alabiliyor.

*Müşteri kredisini hangi bankadan ve şubeden kullandıysa o bankayı kredi hayat sigortasına dain-i mürtehin olarak tanımlatabiliyor.

*Konut kredisi dışında otomobil ve destek kredilerinde de hayat sigortası yaptırırken aynı süreç geçerli.
 
"YÜZDE 29 DAHA UCUZ"
 
“Fibaemeklilik Kredi Hayat sigortası ile sektörde en pahalıya göre %40, sektör ortalamasına göre %29 daha ucuz fiyat veriyor” diyen Mert, sözlerine bir de örnek ekledi.
 
“40 yaşında bir müşterinin 10 yıllık 100.000 TL’lik bir kredi kullandığını varsayalım; en pahalı teklif verenden poliçe yaptırırsa yaklaşık 3.000 TL ödeyecek, bizden yaptırırsa 1.700 TL ödeyecek. Aradaki farka baktığımızda poliçeyi bizden yaptırırsa ev fiyatının %1,3’ü kadar avantaj sağlamış olacak.”
 
KONUT KREDİSİNE İLİŞKİN VERİLER

Fibaemeklilik Genel Müdürü Mert, diğer verileri de şöyle sıraladı:
 
*2010 yılından itibaren kredi için makul faiz oranlarının oluşmasına paralel olarak;
- Hane halkı sayısının nüfus artışından daha hızlı büyümesi,
- Hane halkında ortalama birey sayısının da son 20 yılda düşüş trendinde olması,
- Türk İnşaat firmalarının tecrübesi ve yeni konjonktüre hızlı adaptasyonu,
- 2007 yılı başında Mortgage Yasası’nın kabulu
ile birlikte konut sektörü daralmadan sıyrılıp ciddi bir gelişim gösterdi.
 
*Bu durum özellikle son yıllarda konut kredisi kullanımını arttırdı, buna bağlı olarak 2015 sonu itibari ile konut satış sayıları 1 milyon 289 bine ulaştı.


*2015 yılı içerisinde toplamda 48 milyar TL’lik kredi kullandırımı yapıldı.   
 
FERDİ KAZA SİGORTASINA DİKKAT

*Bazı bankalar mortgage hayat sigortasının primi yüksek olduğu için Ferdi Kaza Sigortası yapabiliyor. Fakat ferdi kaza sigortası sadece kaza sonucu vefat durumunda güvence sağlıyor.

Fibaemeklilik farkı
Fibaemeklilik Kredi Hayat sigortası, hem kaza hem de ecelen vefat durumunda borcu güvence altına alıyor.
*Türkiye Sigortalar Birliği’nin 2015 yılı verilerine göre; Kredi ile bağlantılı hayat sigortası poliçelerinde 800 milyon TL tazminat üstlenildi. Vefat eden 71 bin kişinin varisleri ödeme alarak kredi borcunu ödemek zorunda kalmadı.
 
FİBAEMEKLİLİK’DE TEK TIKLA KREDİ HAYAT
 
*Müşterimiz için hayatı kolaylaştırmaya önem veriyoruz: Türkiye’de tüm sigortacılık ürünlerini dijital platformdan sunan tek satış kanalına sahibiz.

*Ocak ayı itibarıyla kullanıma açılan online.fibaemeklilik.com.tr sitesi sayesinde, artık bilgisayar ya da cep telefonu üzerinden tüm sigortacılık ürünleri satın alınabiliyor
 
*Konut kredisi çekerken Fibaemeklilik internet sitesi üzerinden saniyeler içinde  Kredi Hayat sigortası yaptırmak mümkün.

*Fibaemeklilik’in online platformunda bireysel emeklilik ve serbest hayat sigortası gibi tüm sigortacılık ürünlerini tek tıkla satın almak mümkün.


Etiketler: konut kredisi, Fibaemeklilik, Hayat Sigortası, Ömert Mert
YORUMLAR (1)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
  • OUT-OFF03 Ekim 2016 17:44

    Bankalar kendi çalıştıları sigorta şirketinden başka bir poliçeyw Dain Mürtehin konulmasını kabul ettikleri taksirde alınan krediye fahiş bir artış yapıyor ve bu nedenle de krediyi alacak kişi mecburen yapılan hayat sigortası ne kadar olursa olsun kabul etmek durumunda bırakılıyor.

Ömer Mert’ten “Zarar etmeyin” uyarısı