OSEM Teknik Komitesi faaliyete geçti

Otomotiv ve sigorta sektörü arasında köprü görevini üstlenecek OSEM Teknik Komitesi ilk toplantısını 11 Ağustos Perşembe günü gerçekleştirdi

  • İçerik
  • Yorum
  • Yayınlanma: 17.08.2016 - 15:55
    Son Güncelleme: 14.08.2021 - 20:59

Türkiye Sigorta Birliği tarafından sigorta şirketlerinin araç hasar onarımlarında sunulan güvenlik ve kalite standartlarını yukarıya çekmek, süreçleri daha etkin kontrol ederek adil bir rekabet ortamı oluşturmak ve müşteri memnuniyetini üst seviyelere çıkarmak amacıyla faaliyete geçirilen OSEM’in Teknik Komitesi kuruldu. İlk toplantısını 11 Ağustos Perşembe günü gerçekleştiren OSEM Teknik Komitesi sigorta ve otomotiv sektörünün önemli paydaşlarını bir araya getiriyor. Düzenli olarak toplanacak OSEM Teknik Komitesi, çalışmalarıyla otomotiv ve sigorta sektörü arasında köprü görevini üstlenecek.

Teknik Komite, OSEM faaliyetleri kapsamında sektör paydaşlarını ilgilendiren sertifikasyon süreçlerinde zaman içinde değişimlerin belirlenmesini ve süreçlerin işleyişindeki teknik konular hakkında piyasa şartlarını da dikkate alarak gerçekçi çalışmalar yapılmasını amaçlıyor. Ayrıca, OSEM’in faaliyetleri ile ilgili işleyişlerin, itirazların ve şikayetlerin mevcut prosedürlere göre araştırılması, incelenmesi, yapılan başvuruların da otomotiv ve sigorta sektörünün hassasiyetlerini dikkate alarak adil bir karara bağlanmasını sağlamayı hedefliyor.

İlk toplantısı 11 Ağustos Perşembe günü Birlik’te gerçekleştiren, sigorta sektörünün referans noktası OSEM’in Teknik Komitesi aşağıdaki isimlerden oluşuyor.

Başkan - N. Sedat Özatalay - Dubai Starr Genel Müdür Yrd.

Üye - Ala Onulduran Birsen - Aksigorta Hasar (Karmaşık) Bölüm Müdürü

Üye - Menderes Nasır - Allianz Oto Hasar Müdürü

Üye - Salih Taşyon - Sigorta Suistimal Büro (SİSEB) Yöneticisi

Üye - Süheyl Baybal ı- Taşıt Araçları Yan Sanayicileri Derneği (TAYSAD) Genel Koordinatörü

Üye - Veli Şahin - Özel Otomobil Servisleri Birliği Derneği (ÖSEBİR) Başkanı

Üye - Ziya Alp Gülan - Otomotiv Yetkili Satıcıları Derneği (OYDER) Başkanı

Üye- Bener Yıkılmaz - OSEM Genel MüdürüEtiketler: Türkiye Sigorta Birliği, osem
YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
OSEM Teknik Komitesi faaliyete geçti