Prudential, Nijerya pazarına girdi

Sigorta devi İngiltere merkezli hayat sigortacısı Prudential, Nijerya'da Zenith Life'da çoğunluk hissesi edindiğini ve Nijerya ve Gana'da Zenith Bank ile özel bankasürans ortaklığı kurduğunu açıkladı

  • İçerik
  • Yorum
  • Yayınlanma: 14.07.2017 - 09:40
    Son Güncelleme: 18.03.2018 - 23:34

Sigorta devi Prudential, Afrika'nın en büyük ekonomisine giriyor. Şirket sadece Nijerya'da Zenith Life'daki çoğunluk hissesini satın almakla kalmayıp, aynı zamanda Nijerya ve Gana'da Zenith Bank ile özel bankasürans ortaklıkları kurdu.

Zenith Bank, en büyük sermayeyle Nijerya'nın en büyük bankası ve 1,6 milyondan fazla müşteriye hizmet veriyor. Öte yandan, Zenith Life, Nijerya'nın en hızlı büyüyen hayat sigortası şirketlerinden biri konumunda.

Söz konusu satın alma, Prudential'in 2014'te Gana ve Kenya'da, 2015 yılında Uganda'da ve 2016 yılında Zambiya'da yatırım yapması sonrasında gerçekleşti. Zenith Life, Zenith-Prudential Life Insurance olarak yeniden markalaştırılacak.

Zenith Bank ve Zenith Life'ın kurucusu Jim Ovia, dönüm noktası olan işlemin Nijerya'da hayat sigortası endüstrisini yeniden tanımlayacağını belirterek, "Zenith Life'ın dünyadaki en eski ve en başarılı hayat sigortacılarından biriyle varlığının birleşimi göz önüne alındığında, Zenith-Prudential Life'ın sektörde önemli bir katalizör görevi görmesini bekliyoruz" dedi.Etiketler: sigorta, Prudential
YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
Prudential, Nijerya pazarına girdi