Ramazan ayında trafik sigortasında hasar artıyor

Ramazan ayı bu gece başlıyor. Körfez bölgesinde yapılan bir araştırtmada ise Ramazan ayında trafik kazası sayısı artarken, aynı oranda trafik sigortasında hasar oranları da artıyor

  • İçerik
  • Yorum
  • Yayınlanma: 15.05.2018 - 16:33
    Son Güncelleme: 26.09.2019 - 17:49

EmirSafetyUAE, BAE'de sürüş standartlarını iyileştirmeye odaklanan bir portal, sigortalı olan 1.651 trafik kazasını inceledi. I-Sigortalı'daki perakende satış müdür yardımcısı Bay Frederik Bisbjerg, analiz edilen verilere göre, 40 yaşın üzerindeki sürücülerin "ay boyunca" fazladan dikkat etmeleri gerektiğini ve tüm sürücülerin yoğun saatlerde tedbir almaya teşvik ettiklerini ortaya koydu.

İnceleme, geçen yıl i-Sigortalı ile yapılan hak taleplerinin% 16'sının, 10:00 ile 11:00 arasında meydana gelen kazalara ait olduğunu tespit etti. İddialar ve kazalar, dört hafta boyunca eşit olarak yayıldı, Salı günleri (% 18) en yüksek tazminat vakasını bildirdi ve cumartesi günleri (% 10) en düşük seviyeyi kaydetti.

RoadSafetyUAE yaptığı açıklamada, 40 yaş ve üstü sürücüler, trafik kazalarında genç sürücülere göre aşırı derecede daha fazla yer aldıklarını belirterek, erkek sürücülerinin kadın sürücülere kıyasla “önemli ölçüde daha fazla kazaya eğilimli” olduğunu belirtti.

Kaza iddialarının% 28'ini 40 yaşın üstündeki sürücüler, 35 yaşlarındakiler ise olayların% 27'sini oluşturdu.

Bulgular üzerine yorum yapan, RoadSafetyUAE'nin genel müdürü olan Thomas Edelmann, “Ramazan yaşam tarzının kendi davranışlarımızı ve diğer trafik katılımcılarının etkilerini nasıl etkileyebileceğini bilmek son derece önemlidir.” dedi.Etiketler: trafik kazası, Ramazan
YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
Ramazan ayında trafik sigortasında hasar artıyor