S. Arabistan, sigortacılığı geliştirmek için kolları sıvadı

Suudi Arabistan "Finansal Sektör Geliştirme Programı 2020" kapsamında zorunlu araç ve sağlık sigortasının uygulanmasını ve sigorta sektöründeki birleşme ve satın alma işlemlerinin ölçek ve borç ödeme gücünü artırmayı kolaylaştırmayı amaçlıyor

  • İçerik
  • Yorum
  • Yayınlanma: 15.05.2018 - 11:14
    Son Güncelleme: 08.01.2019 - 12:25

Suudi Basın Ajansı'na göre, Suudi Vizyon 2020'un hedeflerine ulaşmak için ana planlardan biri olan Suudi Ekonomi ve Kalkınma İşleri Konseyi (CEDA) geçtiğimiz hafta onaylandı. 2020 Programı üç ana başlık altında toplanıyor. Bunlar finansal kurumların özel sektör büyümesini desteklemesi, gelişmiş bir sermaye piyasasının oluşmasını sağlaması ve finansal planlamayı teşvik etmesi ve güçlendirmesi.

İlk başlıkta, 2020 Programında, yeni tip oyuncuların pazara girmesini sağlamak, finans sektörünü küçük ve orta ölçekli işletmeleri (KOBİ'ler) finanse etmek için teşvik etmek ve nakitsiz bir toplum gibi birçok girişime yol açılacak. Bu girişimler, mevcut yasa ve yönetmeliklerin gözden geçirilmesi ve iyileştirilmesi, tüccar ve vatandaşların e-ödeme çözümlerini benimsemeye teşvik edilmesi ve sigorta sektörünün teşvik edilmesi dahil olmak üzere bir dizi önlem içeriyor.

İkinci başlıkta programın Suudi finans piyasasını daha çeşitli yatırım ürünleri ve gelişmiş mevzuat görecek bir dizi inisiyatif ile yerel ve uluslararası yatırımcılar için daha çekici hale getirmesine izin verilecek. Program aynı zamanda, devlete ait bazı hizmet ve kuruluşların özelleştirilmesini teşvik edecek, aynı zamanda hisse senedi piyasasını daha da derinleştirecek ve hizmet kalitesini ve harcama verimliliğini artıran piyasa kapitalizasyonunu artıracak.

Üçüncü başlıkta krallığın tasarruf ekosistemini güçlendirmek için hem talebi hem de tasarruf sağlamayı artırmaya odaklanıyor. Bu, çeşitli kazançlı ve güvenli tasarruf ürünleri sunmak için teşvikler yaratmayı ve aynı zamanda, farkındalığı arttırmayı ve finansal okuryazarlığı ve planlamayı teşvik etmeyi içeriyor. Planlanan tasarruf ürünlerinin bir kısmı hükümet tarafından desteklenecek ve vatandaşların çocuklarının gelecekteki harcamaları, ek emeklilik geliri ve uygun fiyatlı ev sahipliği gibi uzun vadeli hedeflere ulaşmalarına yardımcı olacak şekilde tasarlanacak.Etiketler: Suudi Arabistan
YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
S. Arabistan, sigortacılığı geliştirmek için kolları sıvadı