Sağlık için fon kurulsun

Aksigorta Genel Müdürü Uğur Gülen, özel sağlık sigortası için yeni bir modele gerek olduğunu belirtti

 • İçerik
 • Yorum
 • Yayınlanma: 15.09.2014 - 09:30
  Son Güncelleme: 12.01.2020 - 14:56
Aksigorta Genel Müdürü Uğur Gülen, bireysel emeklilik sisteminde olduğugibi özel sağlık sigortasında da fon oluşturulması ve sağlık harcamaları için fon biriktirme modelinin kurgulanması gerektiğini söyledi. Uğur Gülen bugun için özel sağlık sigortasının ağırlıklı olarak şirketler tarafından çalışanları için satın alındığını, bunun dışında gelir seviyesi yüksek kesimin daha lüks sağlık hizmeti almak için sigorta yaptırdığını kaydetti. Sağlık hizmetine ihtiyaç olduğunu özelliklede  ilerki yaşlarda bu hizmete ihtiyaç duyulduğunu belirten gülen, ‘’Kişilerin gözünde emeklilik deyince akla aylık maaş ve sağlık hizmeti almak geliyor. Bireysel emeklilik bu ikisini de karşılamıyor; ne aylık maaş veriyor ne de sağlık hizmeti sunuyor. Sadece çalıştığın dönemde para biriktirmeye yönelik bir sistem. Özel sağlık sigortasında bireysel emeklilikteki gibi bir model kurgulanabiliyor, böylece emeklilik ile sağlık birleşmiş olur’’ dedi.
 
ÖRNEKLERİ VAR
 
Uğur Gülen, kişilerin sağlık hizmetine ağırlıklı olarak yaşlandıklarında ve ani, beklenmedik sağlık sorunu ile karşılaştıklarında ihtiyaç duyduklarını vurgulayarak, ‘’Nitekim bugun sağlık sigortası i bu iki olay yaklaştıkça satılmaya başlanıyor. Yani 35-40’lı yaşlarda ve ani bir sağlık sorunu ile karşılaşanlar ürünü alıyor’’ dedi.
 
 Gülen sözlerini şöyle sürdürdü:


‘’Oysa sağlık bir ihtiyaç ve bunun içinde fona ihtiyaç var. Aynı bireysel emeklilikte olduğu gibi genç yaşlarda biriktirilmeye başlanacak. Kişiler, gelecekte oluşacak sağlık harcamaları için bugünden biriktirecekler ve belirli bir yaşta da bu birikimlerini kullanacaklar. Buna sağlık harcamaları için fon biriktirme denebilir. Bu sayede sağlık sigortası toplumun geneline yaygınlaşacak, toplum yaşlandıkça kamunun yükü azalacak. Aynı zamanda bu fon, tasarruf açığına da önlem olabilecek. Böyle bir modelin dünyada örneği var mı diye baktık, bazı ülkelerde uygulandığını gördük.


Etiketler: özel sağlık sigortası, aksigorta, bireysel emeklilik sistemi, Aksigorta Genel Müdürü Uğur Gülen
YORUMLAR (13)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
 • Ahmed hulusi 02 Şubat 2020 00:16

  Allah hepnisin belsi versin

 • Ali kaya13 Kasım 2019 10:19

  Bes kayıtım bulunmadıgı halde maaşımdan kesinti oluyor muhasebeci ye anlattım olmasa kesinti olmaz diyorlar şaştım kaldım maaşım yattıgı bankayı arıyom yok diyor yardımcı olurmusunuz

 • Emrah Tekcan 15 Ekim 2019 20:13

  10 gün oldu param yatmadı dava açacağım Avukatımla görüştüm gerekirse sonuna kadar gidicem

 • Gökhan uzun 13 Ağustos 2019 22:10

  Bireysel emeklilik sisteminden ayrılmak istiyorum. Kredi borçlarımı kapatacağım. Cenaze masraflarını ödemem lazım paramı istiyorum. Çok acil nakide ihtiyacım var.

 • Enes Güven01 Haziran 2019 10:53

  Beste nasıl paramı alabilirim

 • Erdal sarıhan15 Şubat 2019 16:54

  İptal

 • Feyzullah 13 Ocak 2019 10:09

  Tam dolandırıcı şebekesi olmuşlar konut kredisine bilgim dışında el koyasa olmuşlar param olsa kredi çekmem şikayetçiyim ne yapabilirim

 • Şenol dizer04 Nisan 2018 21:47

  Sözleşmelerimin iptalini istiyorum ama iptal olmuyor paralar mı geri almak istiyorum

 • Smh13 Eylül 2017 20:13

  Eminim yorum yapanların yarısinın bes i yoktur. Kulaktan duyma seyler yazmış çoğu.. Bes de 10 yılı tamamladim. Ufak ufak miktarda yatirdim 60 tl yatırimla baslafigim bes de şuan itibatiyle toplamda 17bin tl yatırmışım, 13bin küsür de getiri saglamış. 2013 yılina kadar muhasebeden aldiğım ve vergiden düştuklerim hariç 2013 den sonra da 3200 tl devlet katkim olmuş getirisi ile birlikte Yani kücücük miktarlarla yatırdığım 17bin küsür liram 34 bini geçmiş durumda. Şimdi soruyorum hangi biriniz aylık kumbaraya veya banka hesabinıza 50 tl atip biriktiriyorsunuz ki? Buradan sallayip ahkam kesip duruyorsunuz.. Insanlari yanlıs yönlendirmeyin bence gayet güzrl bir yatırım ve birikim şekli.. bilmeden uydurmayin. Bastan şartlar belli, sözleşme de hersey yaziyor. Su sure de cikarsan su kadar kesilir. Su kadar durursan şoyle olur diye..

 • Haşmet rza10 Eylül 2017 02:12

  Ben bi taksit ödedim ayrıldım ödediğim taksidi geri istedim vermediler bem paramı nasıl geri alabilirim Bu bi resmi dolandırıcılık başka adı yok bunun böyle on kişi kandırsalar günde tamdr yattığin yerden para kazan ohhh

 • Hasan Yalçın 15 Şubat 2017 00:01

  Çalışanlar İn zaten sigortası var sigortası olmaya insanlara sigorta yapılsın

 • neden15 Eylül 2014 18:43

  Madem fon kurmayı düşünüyordunuz neden 2 yıl önce sektörün en uygun primini verdiniz. Şu an çok pahalı olunca fon kurmayı düşünmeniz normal.

 • bir bilen15 Eylül 2014 09:50

  uzun yıllarbir bireysel emeklilik şirketinde gn md yrd olarak çalışan Uğur bey'in bireysel emeklilik sisteminin aylik mass vermiyor demesi düşündürücü.

Sağlık için fon kurulsun