Sigortası olmayan genç virüsten öldü

ABD’nin Los Angeles eyaletinde, korona virüs nedeniyle hayatını kaybeden 17 yaşındaki gencin, sağlık sigortası olmadığı için tedavi edilmediği ortaya çıktı. Los Angeles sağlık yetkilileri gencin korona virüsten öldüğünü açıkladı.

  • İçerik
  • Yorum
  • Yayınlanma: 29.03.2020 - 14:00
    Son Güncelleme: 08.06.2020 - 04:41

ABD’de, sağlık sigortası olmadığı için tedavi edilmeyen 17 yaşındaki çocuk öldü

Gence yapılan korona virüs testinin pozitif çıktığı öğrenildi. Fakat sağlık sigortası olmayan genç tedavi için hastaneye kabul edilmeyerek ölüme terk edildi.

Los Angeles sağlık yetkilileri gencin korona virüsten öldüğünü açıkladı.

Kalp krizi iddiası

Lancaster Belediye Başkanı R. Rex Parris, 17 yaşındaki gencin başka bir hastaneye giderken yolda kalp krizi geçirerek öldüğünü öne sürdü.

Parris Daily Mail’e, gencin sağlıklı olduğunu ve ölümünden önce mevcut koşulları olmadığını söyleyerek, çocuğun sigortası olmadığı için solunum sorunları olmasına rağmen acil bakım tesisinden uzaklaştırıldığını ve bunun yerine bir devlet hastanesine gitmesi söylendiğini dile getirdi.

Korona virüs testi pozitif çıkan çocuğun babasının Uber sürücüsü olduğu ve aile bireylerinde de pozitif vakalar olduğu öne sürüldü. Öte yandan gençle iletişim halinde olan başka bir ailenin üyelerinin testinin de pozitif çıktığı ifade edildi.Etiketler: VİRÜS, ÇİN, KORONA, TEDAVİ, ABD
YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
Sigortası olmayan genç virüsten öldü