Şanghay sigorta endüstrisinde zirveye çıktı

Çin'in Şanghay kenti sigorta endüstrisinde ilk defa küresel çapta bir numaraya çıktı

  • İçerik
  • Yorum
  • Yayınlanma: 25.09.2017 - 13:00
    Son Güncelleme: 20.06.2018 - 17:27

Bir İngiliz ticari düşünce kuruluşu olan Z / Yen Grubu ve Çin Kalkınma Enstitüsü tarafından yayımlanan 22. Global Financial Centres Endeksi'ne göre Şanghay kenti sigorta endüstrisinde zirveye yükseldi. GFCI raporunun baş yazarı ve Z / B'nin başkan yardımcısı Mark Yeandle, "Bu sıralama, ilgili sektörlerin uzmanlarından bir finansal merkez olan Şangay için değerlendirmeyi temsil ediyor. Sigorta sektöründeki uzmanların Şanghay konusunda özellikle olumlu oldukları anlamına geliyor" dedi.

Şehir finans alanında ise genel olarak 13'üncü sıradan altıncı sırada yer aldı. Şanghay ilk kez on arasına girme başarını gösterdi. Rapora göre Şanghay ile Hong Kong, Singapur ve Tokyo gibi diğer Asya finans merkezleri arasındaki uçurum daraldı ancak iş ortamı ve itibar bakımından hala bu şehirlerin arkasında kaldı.

Rapor, Şanghay'ın iş ortamını iyileştirmek için çalışması gerektiğini ve araştırmanın finansal merkezleri değerlendirirken bunun profesyoneller tarafından en değerli faktör olduğunu gösterdiğini belirtti. Raporda Şangay'ın küresel topluluğa lider bir uluslararası finans merkezi olma ve gelişimini belgeleme olanağına sahip olma çabalarını hızlandırması gerektiğine de işaret edildi.Etiketler: Çin, Şanghay
YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
Şanghay sigorta endüstrisinde zirveye çıktı