SBM'den SGK ile ilgili önemli açıklama

Sigorta Bilgi Merkezi (SBM) SGK ile anlaşması olmayan sağlık kuruluşlarına yönelik önemli bir açıklamada bulundu

  • İçerik
  • Yorum
  • Yayınlanma: 12.10.2017 - 14:22
    Son Güncelleme: 21.01.2018 - 15:57

SBM trafik kazaları sonucunda hizmet alınan SGK anlaşması olmayan sağlık kurumlarının trafik kazası nedeniyle yapacakları tahsilat başvurularında SBM'ye de bilgi verilmesi gerektiğinin altını çizdi.

SBM'den yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: "Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) tarafından istihsal olunan 2012/5 Sayılı Trafik Kazalarına Bağlı Tedavi Giderleri Genelgesinin 6111 Sayılı Kanununun yürürlük tarihinden sonra verilen hizmetler başlıklı 2. maddesine istinaden Hazine Müsteşarlığı'nın 27/08/2011 tarihli ve 28038 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanan Trafik Kazaları Nedeniyle İlgililere Sunulan Sağlık Hizmet Bedellerinin Tahsiline İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmeliğin 9.(5) maddesi gereğince; Sözleşmesiz Sağlık Hizmet Sunucuları, SGK’dan trafik kazası nedeniyle yapacakları tahsilat başvurularında Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi’ne bilgi aktarımı yaptıklarını SGK’ya bildirmeleri gerekmektedir.

Bu kapsamda, Sözleşmesiz Sağlık Kurumları’nın Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi’nin sistemine kaydedilmesi için kurum yetkilisi, https://www.sbm.org.tr/tr/OnlineIslemler/Sayfalar/Iletisim-Formu.aspx adresinden başvuru yapmalıdır."Etiketler: SBM, SGK
YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
SBM'den SGK ile ilgili önemli açıklama