SBN Sigorta karlılıkta ilk 10'da

SBN Sigorta, karlılığını sürdürerek ilk 10 sigorta şirketi arasında yer aldı

 • İçerik
 • Yorum
 • Yayınlanma: 16.09.2015 - 10:29
  Son Güncelleme: 23.06.2021 - 01:44
SBN Sigorta  2015 ilk yarı  verilerine göre , prim üretimini bir önceki yıla göre %22’nin üzerinde  arttırdı. Her çeyrekte kar ederek bu günlere geldiklerinin altını çizen SBN Sigorta Genel Müdürü Recep Duray ‘’ Karlı büyüme ivmemiz bu dönemde devam ediyor. Sigortalılarımız nezdinde oluşturduğumuz güven sayesinde, SBN Sigorta’yı tercih eden müşteri sayısını  günden güne arttırdık.’’ dedi.

Sektörde sağlıklı büyümenin sektör hacminin büyümesi ile doğru orantılı olduğunun altını çizen Duray ; ‘’Ekonomik koşulların ivmesi olumlu bir şekilde devam ettiği sürece , sektörümüz de istikrarlı bir şekilde büyüyecektir. 2015 yılının ilk yarı  sonuçlarına göre prim üretimimiz bir önceki yılın aynı dönemine göre %22’nin üzerinde  artmıştır. Yine aynı dönem  karlılığımız %26’nın üzerinde artış göstermiştir. İlk yarı sonuçlarına göre SBN Sigorta karlılıkta ilk 10 arasına girdi . Bu iki veri; sürdürülebilir karlılık ve üretim artışı, bizim ana stratejimizdi.Bunu başarı ile devam ettirdiğimizi söyleyebilirim. Sektör oyuncuları sadece fiyat rekabetine odaklanmayıp , aynı zamanda sektör hacmini büyütmeye de yönelirlerse, sürdürülebilir karlılığın dengeye oturacağını düşünüyorum.’’ diyerek sözlerini sürdürdü.

Doğru fiyatlama ile oto branşında da az ama karlı işler yazdıklarını söyleyen Duray ,  yılın ilk yarısında  toplam üretimlerinin %76’sını   oto dışı branşından  yaparak, dengeli ve karlı bir portföy oluşturduklarını belirtti . 

Döviz kurunun  öngörülenin üzerinde artmış olması, ekonominin genel durumu  yanında düşük büyüme oranları beklentileri negatif etkilese de yılsonunda SBN Sigorta’nın  gelişimi açısından güzel bir tablo göreceklerini belirten  Duray sözlerine şu şekilde devam etti : 

‘’SBN Sigorta olarak ana stratejimiz karlılık içinde büyümemizi sürdürmek. Biz SBN Sigorta olarak kar etmeye ve büyümeye aynı anda odaklanıyoruz. Bu nedenle son 3 yılda hem karımızı , hem de prim üretimimizi sektör ortalamalarının çok üzerinde arttırdık. Bu yılın ilk yarısı da bu şekilde geçti ve yıl sonu hedeflerimizde aynı şekilde devam ediyor. Uzun vadeli hedeflerimizden bahsedersek; 10 yıllık planımızın 3 yılını bitirdik ve önümüzdeki 5 yıl  içinde prim üretimimizi 3 katına çıkarabileceğimizi öngörüyoruz. Bunun için hem finansal yapımız , hem altyapımız, hem de ekibimiz hazır.

SBN Sigorta olarak maliyetlerimizi daha iyi yöneterek, verimlilik artışı sağladık. Risklerimizi daha iyi fiyatlayarak ve banka dağıtım kanalımızı etkin kullanarak bu artışın sürekliliği için çalışıyoruz. Oto branşındaki temkinli adımlarımızın, oto dışı branşlarda sunduğumuz yeni ürünlerin karlılığına artan şekilde katkı sağlayacağını düşünüyoruz. Büyüme ve karlılık anlamında elde ettiğimiz tüm bu rakamlar ekibimizin süreci başarı ile sürdürdüğünü teyit etmektedir.’’ dedi.


Etiketler: karlılık, SBN Sigorta, şirket, Recep Duray
YORUMLAR (4)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
 • fenomen18 Eylül 2015 17:07

  "Bir Bilen" sana sormak lazım, Recep Duray'dan önce SBN'nin arkasında Şekerbank yok muydu? neden sürünüyordu. bir kere de yiğidin hakkını yiğide verin be kardeşim... Bir tek siz yapıyorsunuz sigortacılığı zaten... Bir siz biliyorsunuz...

 • Bir bilen18 Eylül 2015 13:46

  Arkanızdan şekerbank olduğu müddetçe karlı olmaya devam edersiniz. Bu sadece sbn için değil banka sigortacılığı yapan tüm şirketler için geçerli. Daya sırtını bankaya, banka kredi versin sen sigortacılık yaptığını düşün.

 • Komşu18 Eylül 2015 13:24

  Tebrikler Recep Duray... Başarılarının devamı dileğiyle...

 • acentetemsilcisi16 Eylül 2015 13:36

  SBN Sigortadaki değişimi gıptayla izliyoruz. Ama trafik fiyatları biraz yüksek

SBN Sigorta karlılıkta ilk 10'da