SGK'dan emeklilik için önemli uyarı!

SGK emeklilik hesabı yapan herkesi yazıyla uyardı. Yazıda emeklilik borçlanmasına ilişkin verilerin güncellenmesi ve Kesenek Bilgi Sistemi'ne işlenmesi istendi. Böylece emeklilik başvuruları bir günde tamamlanacak.

  • İçerik
  • Yorum
  • Yayınlanma: 10.05.2019 - 08:47
    Son Güncelleme: 24.08.2019 - 01:10

Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığınca borçlanma tahsilat bilgilerinin SGK Borçlanma 4/C Programı'nın tahsilat alanına işlenmemiş olduğu tespit edilerek kurumlara ve çalışanlara yazı yolladı. Yazıda emeklilik işlemlerini kolaylaştıracak şekilde "Kesenek Bilgi Sistemi" programında "Borçlanma 4/C Tahsilat" alanı açıldığından,söz konusu bölüme giriş yapılması için borçlanma yaptığı tarihteki görev yaptığı yer maaş mutemetliklerine başvurması, bundan sonra borçlanma yapacakların tahsilat bilgilerinin maaş mutemetliklerince Kesenek Bilgi Sisteminde yer alan borçlanma tahsilat ekranına bilgi girişinin yapılmasının yeterli olacağı banka dekontu ya da tahsilat belgesinin ayrıca Sosyal Güvenlik Kurumuna gönderilmesine gerek duyulmayacağı belirtildi. Kurumlar da gelen yazı üzerinden personelini bilgilendirdi.

İŞTE O YAZI...Etiketler: SGK, emeklilik, emeklilik hesabı
YORUMLAR (1)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
  • Ömer Kiriş 11 Mayıs 2019 23:21

    2002 de askerlik borclanmasi yaptim. Maasimdan kesilerek ödendi. 2003 de kurum ozellesti, baska kuruma geçtim. 18 mart 2019 da emekliye ayrıldım. Emekli ikramiyesi eksik yatmış sanırım askerlik borçlanmasını saymamışlar. Ne yapmam gerekiyor

SGK'dan emeklilik için önemli uyarı!