"Siber dünyada en büyük riskler somut değil"

Danışmanlık firması KPMG tarafından yayınlanan bir raporda, siber piyasada en büyük risklerin bazılarının somut olmadığı ifade edildi

  • İçerik
  • Yorum
  • Yayınlanma: 14.07.2017 - 11:22
    Son Güncelleme: 28.03.2018 - 07:58

Profesyonel hizmetler şirketi KPMG, sigorta şirketlerinin siber piyasadaki "gerçek fırsatlara" baktığını ve en büyük risklerin bazılarının somut olmadığının gözlemlendiğini ifade etti.

KPMG'nin "Siber Güvenlik Fırsatını Keşfetmek" raporuna göre, siber iddiaların büyük bir kısmı yalnızca gerçek siber saldırı maliyetlerinin küçük bir bölümünü oluştururken, en önemli risklerin itibar kaybı, fikri mülkiyet kaybı olduğu belirtildi.

KPMG, maddi olmayan risklerin daha ciddi görünebileceğinin altını çizerken, sigortacıların siber korumayı teklif edebilecekleri yenilikçi yaklaşımları olduğunu parametrik sigortaların ve gelişmiş risk modellemesinin buna örnek gösterilebileceğini ifade etti.

Raporda, "Maddi olmayan unsurları örtmenin bir yolunu bulan sigortacılar büyük taleple karşılaşacaktır. Son yıllardaki saldırıların boyutu ve etkisi, siber güvenliği şirketler için en öncelikli konular haline getirmiştir "denildi.

Novae'de baş innovasyon sorumlusu ve siber birim başkanı olan Dan Trueman ise siber riskin dünyanın her sektöründe işletmelerin en önemli gündemi olduğunu belirterek, "Doğru ürünlerle pazarda büyük potansiyel var" diye konuştu.Etiketler: sigorta, siber
YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
Siber dünyada en büyük riskler somut değil