Sigorta bilinci yeterli değil

Işık Sigorta Genel Müdürü Koçak, 17 milyon konutun 6.3 milyonunda DASK poliçesi bulunduğunu, KASKO'da ise oranının yüzde 26.4 olduğunu söyledi

  • İçerik
  • Yorum
  • Yayınlanma: 28.05.2014 - 04:47
    Son Güncelleme: 07.03.2020 - 23:57
Işık Sigorta Genel Müdürü Recep Koçak, sigorta bilincinin yeterli düzeyde olmadığını, deprem gerçeği ile yüz yüze olunmasına rağmen 17 milyona yakın konutun sadece 6,3 milyonunun DASK poliçesi bulunduğunu, sigortalılık oranının yüzde 37 olduğunu söyledi.

Koçak, “En çok bilinen araçlarımızın için yaptırdığımız kasko branşında sigortalanma oranı sadece yüzde 26.4” dedi.

SATILAN HER POLİÇE YATIRIMA DÖNÜYOR

Aksigorta Genel Müdürü Uğur Gülen, sigorta sektörünün özellikle son yıllarda yakaladığı büyüme trendi ve 80 binden fazla kişiye sağladığı istihdamla finans sektörü içinde çok önemli bir potansiyele sahip olduğunu söyledi. Gülen, sigortalıların geleceklerini güvence altına almak üzere satın aldıkları poliçeler için ödedikleri primlerin, Türkiye’ye yatırım olarak yansıdığını kaydetti.

YABANCILAR İÇİN CAZİP PAZAR

Ergo Türkiye Satış ve Pazarlamadan Sorumlu İcra Kurulu Üyesi Yıldırım Türe, Türkiye ekonomisinin son yıllarda oldukça başarılı ve istikrarlı büyüme performansı gösterdiğini, bu başarılı performansın yabancı yatırımcılarda güven yarattığını söyledi. Türe, potansiyeline rağmen, hala gelişmiş pazarlarla karşılaştırıldığında sigortalılık oranının oranı ve sigorta bilincinin düşük olduğunu kaydetti.

AXA'YA MEMNUNİYET ÖDÜLÜ

Türkiye Kalite Derneği (KalDer) ve uluslararası araştırma kuruluşu Ka Araştırma Limited ortak girişimi tarafından yürütülen Türkiye Müşteri Memnuniyeti Endeksi (TMME) 2013 yılı 4. çeyrek araştırmasına göre, Axa Sigorta 5. kez en çok memnun olunan şirket oldu. Axa, KalDer’in şirketler arası rekabetin çok yoğun olduğunu belirttiği mali kuruluşlar kategorisinde, sağlık sigortası ve kasko branşında müşteri memnuniyetinde bir kez daha lider marka oldu.


Etiketler: axa, KalDer, ışık sigorta, Yıldırım Türe, Recep Koçak, dask, aksigorta, kasko, ergo, ugur gulen
YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
Sigorta bilinci yeterli değil