Sigorta dünyasında 67 milyar dolarlık satın alma

ABD'li sağlık sigortası devi Cigna, eczane devi Express Scripts'i 67 milyar dolara satın alma konusunda anlaşmaya vardığını duyurdu

  • İçerik
  • Yorum
  • Yayınlanma: 08.03.2018 - 20:25
    Son Güncelleme: 19.03.2019 - 10:46
ABD sağlık sigortası devi Cigna Corporation, ABD'li eczane devi Express Scripts'ın borcunun yaklaşık 15 milyar doları dahil olmak üzere, yaklaşık 67 milyar dolarlık bir nakit ve hisse senedi işlemi ile satın almak üzere kesin bir anlaşma yaptı. Şirkete göre, birleşme işverenler, sağlık planları ve devlet kurumları için genişletilmiş bir sağlık hizmetleri portföyü oluşturuyor.

İşlem tamamlandığında, Cigna'nın yaklaşık 41,1 milyar dolarlık borcu olması bekleniyor. Şirket, satın alma işlemini takiben yaklaşık yüzde 49'luk bir borç-sermaye oranına sahip olmasını beklediğini ve işlemin kapanmasından sonraki 18 ila 24 ay içinde 30'luk bir orana ulaşmayı hedeflediğini açıkladı. Cigna yatırım notu derecelendirmelerini sürdürmeyi umuyor.

Kombine şirket, David Cordani tarafından başkan ve CEO olarak yönetilen Cigna olacak.  Birleşik şirketin yönetim kurulu, Express Scripts yönetim kurulunun dört bağımsız üyesi de dahil olmak üzere 13 kişiye çıkacak.


Etiketler: sigorta sektörü, express scripts, cigna
YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
 Sigorta dünyasında 67 milyar dolarlık satın alma