Sigorta sektöründe güçlü işbirliği

Sedes Brokerlik ve Prestij Brokerlik, yeni bir ortaklığa imza attı

  • İçerik
  • Yorum
  • Yayınlanma: 09.03.2016 - 11:52
    Son Güncelleme: 30.11.2020 - 01:30

Kurumsal sigortacılık ve reasürans alanında faaliyet gösteren sektörün iki deneyimli ismi Sedes Brokerlik ve Prestij Brokerlik, yeni bir ortaklığa imza attı. 
Sigorta sektörünün ana aktörlerinden biri olma hedefiyle yola çıkan Sedes Brokerlik ve Reasürans, havacılık, enerji, inşaat, perakende ve sağlık sektörlerindeki kurumsal müşterilerin yanı sıra, sağlık ve hayat sigortaları ile de bireysel müşterilere hizmet verecek.

Sigorta sektörünün güvenilir ismi Sedes Brokerlik, Prestij Brokerlik’i satın alarak sektörün güçlü oyuncuları arasında yerini aldı. Mora Capital’in de finansal ortak olarak katıldığı yeni oluşum, 40 milyon TL’lik portföyü ve 15 uzman çalışanı ile sigorta sektörüne yeni bir dinamizm getirmeyi hedefliyor. 

Sigorta sektöründe uzun yıllardır farklı alanlardaki uzmanlıklarını birleştiren Sedes Brokerlik ve Prestij Brokerlik, faaliyetlerini daha iyi hizmet ve büyüme stratejisi çerçevesinde sürdürecek.

İki şirketin birleşmesi amacıyla düzenlenen imza töreninde konuşan Sedes Holding Yönetim Kurulu Başkanı Demir Sabancı, iki şirketin yıllara dayanan sektörel deneyimini buluşturarak güçlü bir sinerji yakalayacaklarına inandığını, yeni yapının daha verimli ve müşteri odaklı bir portföy yönetimini esas alacağını söyledi. Müşterilerine en yenilikçi fırsatları, katma değerli hizmetleri daha ekonomik paketlerle sunmayı planladıklarını belirten Sabancı, “Reasürans da dahil olmak üzere sigortacılığın her alanında ana oyunculardan biri olmayı hedefliyoruz. Dünyadaki yenilikleri de takip ederek müşterilerimize en iyi hizmeti götüreceğiz. Bu alanda sigorta sektöründe fark yaratmak üzere yola çıktık” dedi. 

Havacılık, enerji, inşaat, perakende, sağlıktan başlayarak bireysel müşterilere de hizmet verecek bir ürün yelpazesi sunacaklarını belirten Mora Capital yetkilileri bu birleşme ile sektörde daha hızlı ve sağlam bir büyümenin mümkün olacağını ifade ederek, yeni işbirliğinin hayırlı olmasını dilediler. 
Sedes Brokerlik, mal sigortaları, zorunlu ve isteğe bağlı sigortalar, konut, işyeri, kasko gibi paket sigortaların yanı sıra sağlık ve hayat sigortaları alanlarında da faaliyet gösterecek. Şirketin çalışma konuları arasında sigorta ile ilgili danışmanlık, brokerlik ve reasürans hizmetleri de bulunacak.



Etiketler: Prestij Brokerlik, Sedes Brokerlik
YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
Sigorta sektöründe güçlü işbirliği