Sigorta şirketlerine yeni veri doğrulama yazılımı

Towers Watson veri doğrulama yazılımı DataValidator'u kullanıma sundu

  • İçerik
  • Yorum
  • Yayınlanma: 12.08.2015 - 11:35
    Son Güncelleme: 13.05.2020 - 13:27
Dünyanın önde gelen danışmanlık şirketlerinden Towers Watson (NASDAQ:TW), yeni yazılımı Towers Watson DataValidator’ı tanıttı. Veri doğrulama ve dönüştürme yazılımı olan DataValidator, sigorta şirketlerine finansal modelleme, fiyatlama ve risk yönetimi uygulamalarında verilerinin daha verimli kullanılmasını sağlayacak çözümler sunuyor.
Towers Watson’ın Global Hayat Branşı Finansal Modelleme ve Raporlama Lideri Joel Fox, “DataValidator, sigorta şirketlerinin aktüeryal ve risk analitiği hesaplamalarına ilişkin veri üretimini düzenlemelerini kolaylaştıracak,” dedi. Joel Fox sözlerini şöyle sürdürdü: “Esnek ve kullanıcı dostu olan DataValidator yüksek kalitede veri üretimi sağlıyor. Böylece şirketler önemli derecede süreç verimliliğini erken aşamalarda sağlayarak gereksiz manuel düzeltmelerden ve çalışmanın tekrarlanmasından kurtuluyorlar.”
DataValidator , yasal mevzuatlarda giderek gelişen veri kalitesi kriterlerinin günümüzün zorlayıcı zaman çizelgelerinde temin edilebilmesi anlamında sigorta şirketlerine yardımcı oluyor. Yazılım, hızlı ve kapsamlı bir veri kalitesi değerlendirmesi sağlarken, veriyi yönetişim ve denetime hazır hale gelmek için gerekli ayrıntıda denetim günlüklerini oluşturuyor.
DataValidator’ın yazılım geliştirme, bakım ve destek hizmetleri Towers Watson tarafından sağlanıyor. Yazılım, hem Towers Watson’ın hem de diğer şirketlerin aktüeryal yazılımları ile uyumlu olarak çalışıyor.


Etiketler: sigorta, şirket, Tower Watson
YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
Sigorta şirketlerine yeni veri doğrulama yazılımı