Sigortacılar yeni paylaşım ekonomisine uyum sağlamalı

Lloyd's ve Deloitte'un ortak araştırmasına göre, sigortacılar yeni paylaşım ekonomisinin şartlarına uyum sağlamaları gerekiyor

  • İçerik
  • Yorum
  • Yayınlanma: 19.07.2018 - 10:53
    Son Güncelleme: 22.03.2019 - 09:03

Lloyd's ve Deloitte'un araştırmaları, paylaşım ekonomisinin devasa büyümesini ele aldı ve sigorta şirketlerinin bu gelişen sektörde büyümeyi ve fırsata destek vermek için nasıl uyum sağlayabileceğini tartıştı. 'Paylaşım çağındaki kargaşa riski - İşbirlikçi ekonominin sigorta ürünlerini nasıl yeniden şekillendirdiği' başlıklı çalışma, Çin, Almanya, Fransa, İngiltere, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) ve ABD gibi altı önemli küresel pazara baktı. Bu pazarlardaki tüketicilerin dörtte birinden fazlasının son üç yıl içinde paylaşılan platformları kullanarak hizmet satın aldığını veya mülk kiraladığını ortaya çıkardı.

Bu pazarlarda yaklaşık 500 milyon insan varlıkları veya hizmetleri paylaşıyor ve 680 milyona yakın insan bunları kullanıyor. Bununla birlikte, penetrasyon oranları ülkeler arasında büyük farklılıklar gösteriyor.

Araştırmaya göre, Çin altı pazar arasında en büyük ortak ekonomiye sahip. Çevrimiçi nüfusun her 4'ünde (% 73) üçe yakın tüketiciler, yarıdan fazlası (% 55) ise mal ve hizmet veriyor. Bunlar ABD ve İngiltere pazarları için iki kattan fazla.Hem Çin hem de BAE, paylaşılan ekonominin doğum yeri olarak kabul edilen ABD'den daha büyük ortak ekonomiye sahip. Bu arada İngiltere, hem arz hem de talep tarafları için paylaşılan ekonomiye en düşük katılımı sağlıyor. Nüfusun onda birinden (% 9) daha azı, geçtiğimiz üç yıl içinde, diğer Avrupa pazarı Almanya'dan 10 puan daha düşüktü.

Lloyd's inovasyon müdürü Trevor Maynard, “Ekonomi platformlarını paylaşmak tüm endüstrileri dönüştürdü çünkü statükoyu reddettiler ve geleneksel mal ve hizmetlerden sonra nasıl düşündüğümüze meydan okudular.Paylaşım ekonomisine etkin bir şekilde hizmet edebilmemiz için sigorta şirketi olarak bu örneği takip etmeli ve geleneksel sigorta ürünlerini yeniden düşünmeliyiz.” dedi.Etiketler: sigorta
YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
Sigortacılar yeni paylaşım ekonomisine uyum sağlamalı