Sigortacıların en büyük korkuları "aşırı regülasyon ve siber risk"

Dünya çapındaki sigorta liderleri, teknolojik değişimin hızı ile diğer sektörlerin liderlerinden daha fazla endişe duyarken, sektördeki hemen hemen tüm CEO'lar aşırı regülasyonlar ve siber tehditleri en önemli korkular olarak görüyor

  • İçerik
  • Yorum
  • Yayınlanma: 16.03.2018 - 11:57
    Son Güncelleme: 19.01.2019 - 05:32

PwC'nin 100 sigorta lideri üzerinde gerçekleştirdiği 21. Küresel CEO'su Anketi yayınlandı. Araştırmaya göre, dünya çapındaki sigorta liderlerinin% 90'ından fazlası, kuruluşlarının gelecek üç yıldaki gelir beklentilerinin yukarı yönlü olduğunu belirtti. Ancak ankette sektördeki gerçek büyümenin genellikle beklentilere cevap vermediği ortaya çıktı.

Anketin önemli bulguları arasında şunlar dikkat çekti:

Sigorta CEO'larının en büyük üç endişesi aşırı regülasyon (% 95), siber tehditler (% 93) ve teknolojik değişimin hızı (% 85).

Sigorta CEO'larının % 80'inden fazlası, dijital becerilerin eksikliğinden endişe duyuyor. Bu oran herhangi bir sektördeki en yüksek yüzde.

Sigorta CEO'larının yüzde kırk dokuzu (% 49), bir sonraki yıl boyunca karlılığı ve büyümeyi teşvik etmek için yeni bir stratejik ittifak veya ortak girişim planlıyor.

Araştırmaya göre, teknolojik değişimin hızı, sigorta CEO'ları ile ilgili olabilir ancak PwC'ye göre onlar için de fırsatlar yaratıyor. Örneğin, dijital ortama taşınan daha fazla işletme sahibi ile siber sigortaya olan talep artıyor. PwC'deki Birleşik Krallık sigorta lideri Jim Bichard, “Sigortacılık, küresel ekonomide en çok kesintiye uğramış sektörlerden biri olmaya devam ediyor, ancak iyimser olmak için birçok neden var. Teknolojik değişim tüm endüstrileri etkiliyor ve tüm dünyadaki şirketler iş yapma şeklini değiştirdikçe, yeni risklere karşı korunma ve kendi büyümelerini destekleme konusunda yardım almak için sigorta sektörüne bakacaklar. Sigortacıların yenilikçi yeni ürünler sunması ve toplumu esnek iş gücü, bağlantılı evler ve siber tehditler ile bağlantılı yeni risklerden korumaya yardımcı olması büyük bir fırsat. Araştırmaya göre, bu durum sigorta şirketlerinin uyum sağlamasının gerekmediği anlamına gelmez. Sigorta CEO'larının yüzde altmış altı (% 66) PwC'ye, şirketlerinin daha kısa zaman çizelgeleriyle sonuç elde etme yönünde artan baskılar olduğunu ve % 78'inin tüketici davranışındaki değişiklikleri büyüme için bir tehdit olarak gördüklerini belirtti." dedi.

PwC, “Sigorta şirketleri, uzun vadeli dönüşümsel değişimin dijital olarak etkinleştirilmiş müşteri odaklı organizasyonlara olan ihtiyacını küçümsememeli” açıklamasında bulundu.Etiketler: sigorta
YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
Sigortacıların en büyük korkuları aşırı regülasyon ve siber risk