Sigortacıların yeni gözdesi Vietnam

Sigorta şirketleri Vietnam'a yatırım yapmak için yarışıyor

  • İçerik
  • Yorum
  • Yayınlanma: 19.05.2017 - 14:15
    Son Güncelleme: 24.10.2017 - 17:59

20.yüzyılın en kanlı savaşlarından birine sahne olan GüneyDoğu Asya'nın küçük ülkesi Vietnam, sigortacıların gözdesi oluyor. Birçok sigorta devi hızla ülkeye yatırım yaparken, bazı sigorta şirketleri de ikili anlaşmalarla pazardaki gücünü artırıyor.

Insurance Business'de yer alan bir habere göre, Güney Koreli pazardaki durgunluk nedeniyle, sigortacılar, bölgede ortaya çıkan sigorta sektörü ve daha genç nüfus göz önüne alındığında, Vietnam için büyümeye dikkat kesildiler.

Mirae Asset Life Insurance, geçtiğimiz günlerde Vietnam'da Fransız şirketli bir hayat sigortası şirketi olan Prevoir Vietnam Life Insurance Company'ye yatırım yaptı. Firma 2005 yılında Vietnam pazarına girdi ve yerel piyasa payı yaklaşık% 1 iken, büyüme potansiyelinin umut verici olduğu bildirildi. Ülke çapında bankalar ve postane ile çeşitli dağıtım anlaşmaları yaptılar.

Bu arada, Samsung Fire & Marine Insurance da Vietnam'daki hayat dışı sigortacısı Petrolimex'ın % 20'sini satın aldı. Bir başka Güney Koreli sigortaa şirketleri Hanwha Life Insurance ve Dongbu Life Insurance'ın da ülkede yatırımları bulunuyor.

Öte yandan sigorta devi AIA Life Insurance ile HSBC Bank, Vietnam'da yeni bir banka sigortası anlaşması yaptığını açıkladı. Anlaşma iki uluslararası devi bir dizi uzun vadeli tasarruf ve hayat sigortası planı ile buluşturacak. AIA Vietnam CEO'su Wayne Besant, anlaşmanın iki firmanın müşterilere yönelik yeni ürünler ve çözümler konusunda yenilik yapacaklarını söyledi.



Etiketler: sigorta, Vietnam
YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
Sigortacıların yeni gözdesi Vietnam