Sigortacılıkta "Bereket" dönemi

Bereket Sigorta'nın, 5 yılda 1.5 milyar TL prim hedefi var

  • İçerik
  • Yorum
  • Yayınlanma: 19.05.2017 - 11:25
    Son Güncelleme: 01.11.2017 - 19:28

Tarım Kredi Kooperatifleri Birliği tarafından satın alman Asya Emeklilik ve Işık Sigorta, artık 'Bereket Sigorta ve Bereket Emeklilik' olarak yoluna devam edecek. Yeni oluşumun tanıtımı Beşiktaş'taki Swissotel'de önceki akşam düzenlenen törenle yapıldı. Törene şirket yöneticileri ile birlikte Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik katıldı.

Açılış konuşmasını yapan Bereket Sigorta Genel Müdürü Balkan Akbaş, "Yüzde 100 yerli sermayeye sahibiz. 2.4 milyon TL yıllık prim hedefimiz var. 5 yılda 1.5 milyar TL'ye ulaşmayı hedefliyoruz. Her iki çiftçiden biri Tarım Kredi kanalıyla tarım sigortası yaptırıyor. Tarım Kredi'nin diğer branşlarla birlikte yıllık prim üretimi 460 milyon lira. 36 bin yerleşim yerindeki çiftçilere ulaşacağız" dedi.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik'e (solda) Balkan Akbaş tarafından toplantıya katılımından dolayı ilk sigorta poliçesi verildi. 600 milyonluk yatırım Tarım Kredi Kooperatifleri Birliği Başkanı ve Bereket Sigorta Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Karayama da, "Hollanda, Finlandiya gibi ülkelerde tarımın yüzde 70'i kooperatifler tarafından yürütülüyor. Türkiye'de ise 80 milyonluk nüfusun sadece 8 milyonu kooperatif ortağı. Birlik olarak amacımız bu sayıyı artırmak. Bu yıl 600 milyon TL yatırım' bütçesi oluşturduk. Fabrika yapacağız. Bu sayede istihdamı da artıracağız" dedi.Etiketler: Bereket Sigorta
YORUMLAR (1)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
  • Mülayim Sert19 Mayıs 2017 12:15

    Tarım Kredi, Önceki kuruluşu Güven Sigorta zamanında hem para kazanmış hem de acentelerine para kazandırmış, halka da uygun fiyatlarla poliçeler kesmişti. Hayırlı, adı gibi BEREKETli kazançlar, başarılar dilerim .

Sigortacılıkta Bereket dönemi