Solmaz Altın, Allianz'ın Asya Başkanlığı'na atandı

Solmaz Altın, Allianz'ın en önemli bölgelerinden biri olan Asya Kıtası'nın Başkanlığı'na atandı

  • İçerik
  • Yorum
  • Yayınlanma: 02.03.2018 - 19:38
    Son Güncelleme: 19.01.2019 - 03:34
Türk sigorta sektörünün yakından tanığını Solmaz Altın sigorta devi Allianz'ın zirvesine koşuyor. Solmaz Altın 1 Mayıs 2019 tarihinden geçerli olmak üzere Allianz'ın en çok önem verdiği bölge olan Asya Kıtası'nın Başkanlığı'na atandı. 


Allianz'dan yapılan açıklamada, Solmaz Altın'ın, Haziran 2018'de Allianz Asia'nın yönetim kurulu üyesi, 2019'da ise Bölge Başkanı olarak göreve geleceği belirtildi. 

Asya'nın mevcut başkanı George Sartorel ise 2019'da emekli olma kararı aldı.

Halen Allianz'ın Dijital Dijital Sorumlusu olan Solmaz Altın (44), 1 Haziran 2018'den itibaren Allianz Asia Yönetim Kuruluna katılacak ve 1 Mayıs 2019'dan itibaren George Sartorel'in yerine (60) Bölge Başkanı olarak göreve başlayacak.

Allianz'la neredeyse 40 yıl geçtikten sonra George Sartorel 2019'da emekliye ayrılmaya karar verdi. Solmaz Altın, yumuşak bir geçiş sağlamak için 2018 boyunca onunla yakın çalaşacak. Atamayla ilgili açıklamalarına yer verilen Allianz Yönetim Kurulu Üyesi Sergio Balbinot, "Bugünkü açıklama, liderlik planlamasına sürekli bağlılığımızın bir göstergesidir ve Grubun en önemli büyüme bölgelerinden biri olan Allianz Asia'da düzenli bir geçiş yapacaktır. Solmaz Altın, dijitalleşmeyi benimsemiş ve Türkiye'deki görev süresince gösterdiği başarılarla birlikte Grup'un Baş Dijital Görevlisi seçildi.  Son iki yıldır da Dijital Gündem ve Allianz SE kurulmasının temelini attı. George ise, Allianz'ın Avustralya'dan Türkiye'ye, İtalya'ya ve Asya Pasifikteki liderlik rollerinde başarısına aracılık etti ve burada bir yıl daha CEO'su olmaya devam edecek. George ile birlikte Nisan 2019'da emekliye ayrıldıktan sonra, Asya Danışma Konseyi Başkanlığı görevini sürdürmeyi dört gözle bekliyoruz." diye konuştu. Allianz, Solmaz Altın'ın yerine geçecek olan Baş Dijital Görevine ise en kısa sürede atama yapılacağını belirtti. 

Öte yandan, Eylül 2013'de Akıllı Yaşam Dergisi'ne o zaman Allianz Türkiye'nin CEO'suyken röportaj veren Solmaz Altın kariyeri hakkında önemli detaylar paylaşmıştı.

İşte o röportaj:
Etiketler: solmaz altın, allianz asya
YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
Solmaz Altın, Allianz'ın Asya Başkanlığı'na atandı