Suudi Arabistan sigortacılara sert kurallar getiriyor

Suudi Arabistan daha az sayıda daha güçlü piyasa oyuncuları yaratma konusundaki çabanın bir parçası olarak sigorta şirketleri için daha sert kurallar getirmeye hazırlanıyor.

  • İçerik
  • Yorum
  • Yayınlanma: 12.10.2017 - 10:46
    Son Güncelleme: 22.02.2018 - 15:20

Dailymail'de yer alan habere göre, Suudi Arabistan Merkez Bankası, sigortacılar için sert kurallar hazırlıyor. Habere göre, önümüzdeki aylarda sigorta şirketlerini sermayeyi önemli ölçüde artırmaya ve iç risk kontrollerini iyileştirmeye zorlayacak yeni bir denetim çerçevesi getirilecek.

Uzmanlar, hareketlerin endüstri konsolidasyonunu tetiklemeyi ve zayıf şirketleri daha güçlü şirketler ile birleştirmeye itebileceğini belirtiyorlar. Haberde Suudi Arabistan Parasal Kurumu (SAMA) yetkilileri ve kıdemli sigorta yöneticileri arasında yapılan görüşmede önerilen değişiklikler üzerinde görüş alışverişinde bulundukları ifade edildi. Kaynaklar, şirketlerin sigorta faaliyetleri için en az 100 milyon Suudi riyali (27 milyon dolar) veya reasürans faaliyetleri için 200 milyon Suudi riyaline sahip olması için mevcut şartların önemli ölçüde arttığını söyledi.Etiketler: Suudi Arabistan, sigorta
YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
Suudi Arabistan sigortacılara sert kurallar getiriyor