Swiss Re, yeni hisse geri alımı planlıyor

Reasürans devi Swiss Re, düzenli temettüünü artırmayı planlıyor ve 20 Nisan 2018 için belirlenen hissedarlar Yıllık Genel Kurulunda 1 milyar Sfrl'e (1 milyar $) kadar yeni bir halka açık geri alım programına izin vermeyi planlıyor

  • İçerik
  • Yorum
  • Yayınlanma: 16.03.2018 - 11:51
    Son Güncelleme: 18.01.2019 - 01:53

Swiss Re, hisse başına Sfr5.00 tutarında daha yüksek bir temettü önerme niyetinde. Geri alım programının şartları, sermaye fazlası olduğunda ve diğer iş fırsatlarının karlılık gereksinimlerini karşılamadığı durumlarda, hissedarlara geri dönüş hedefi ile tutarlı olduğu belirtildi.intelligentinsurer'de yer alan habere göre, şirket ayrıca yönetim kurulunda bazı değişiklikler yapacak. Rajna Gibson Brandon, Mary Francis ve C. Robert Henrikson, yaklaşan genel kurulda yeniden seçilecekler. Seçildiklerinde ise Karen Gavan, Eileen Rominger ve Larry Zimpleman ile koltuk değişimi yaşanacak.

Gavan, mal ve kaza sigortası şirketlerinin yanı sıra hayat boyunca üst düzey finans ve liderlik işlevlerinde 35 yıldan fazla deneyime sahip. Gavan'ın CFO ve ardından COO olarak çalıştığı Prudential Insurance, Imperial Life ve Transamerica Life Canada / AEGON Canada gibi şirketlerde üst düzey görevlerde bulundu.

Rominger, Oppenheimer Capital ve Goldman Sachs Asset Management gibi şirketlerde çalışan bir yatırım profesyoneli. Aynı zamanda Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu'nda Yatırım Yönetimi Bölümü'nün müdürü olarak görev yaptı. Ayrıca, yatırım fonları ve federal olarak kayıtlı yatırım danışmanları için düzenleyici politikaların oluşturulmasında ve uygulanmasında etkili oldu.

Zimpleman ise bireysel ve kurumsal müşterilere sigorta çözümleri, varlık yönetimi ve emeklilik hizmetleri sunan bir yatırım yönetimi şirketi olan The Principal Financial Group'ta uzun bir kariyere sahip.Çeşitli üst düzey yönetim ve liderlik pozisyonlarında görev aldı ve 2008'de Genel Müdür ve 2009'da başkan oldu. Ağustos 2015'te tam zamanlı çalışmayı bıraktı.Etiketler: Swiss Re
YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
Swiss Re, yeni hisse geri alımı planlıyor