Talanx gelecek stratejilerini açıkladı

Almanya'nın en büyük üçüncü sigorta şirketi Talanx Group, 2019 ve ötesine yönelik iddialı hedefler açıkladı

  • İçerik
  • Yorum
  • Yayınlanma: 24.10.2018 - 15:19
    Son Güncelleme: 28.08.2019 - 16:15

Hannover Re'nin sahibi Talanx Group, 2019 ve ötesine yönelik iddialı hedefler açıkladı. Almanya'nın en büyük üçüncü sigorta şirketi, risksiz faiz oranının en az 800 baz puan üzerinde özkaynak getirisini (RoE) hedefleyeceğini ve 2022 yılına kadar hisse başına kazanç (EPS) yıllık ortalama en az yüzde 5 artacağını bildirdi.

Bunu üç şekilde gerçekleştireceğini açıklayan Talanx, bunları, her birim için odaklanmış büyüme stratejileri, holding şirketindeki intragroup reasüransını bir araya getirerek ve daha sıkı sermaye yönetimi yoluyla olarak sıraladı. Öte yandan reasürans sektörüne olan ilginin, şirketin birincil sigortacılarının hayat sigortası olmayan reasürans şartlarını holding şirketinde toplama planı olacak.
Bununda grup boyunca çeşitlendirme etkilerinden yararlanmasına izin vereceğini açıkladı. Talanx, daha yüksek bir tasarrufla bağlantılı olarak, yatırım gelirlerinde de bir artış bekliyor. Ayrıca, grup içi reasürans paketinin, Talanx'ın ihraççı notunu “A- / CreditWatch Positive” olarak belirleyen S & P ile sonuçlandığını belirtti.

Ayrıca, grup iştiraklerinin fazla sermayesinin de holding şirketine devredileceğini açıklayan Talanx, bunun, karlı ve yüksek büyüme alanlarındaki yatırımları artırmanın yolunu açacağını ve gelecekte şirketin temettü sürekliliğini daha da artıracağını belirtti.Ayrıca, daha önce başlatılmış olan bir dijital dönüşüm programını hızlandıracağının da altını çizen Talanx, yapay zeka ve dijital ekosistemlerin geliştirilmesi de dahil olmak üzere şirket sistem ortamını ve gelişmiş veri analizini daha da geliştirmek istiyor.

Talanx Group Yönetim Kurulu Başkanı Torsten Leue, “Son beş yılda, Talanx Group rakiplerinden çok daha güçlü bir büyüme kaydetti ve neredeyse her zaman nispeten düşük volatiliteye sahip çekici getiriler yarattı." dedi.Etiketler: Talanx
YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
Talanx gelecek stratejilerini açıkladı