TARSİM güneş yanığı için kolları sıvadı!

Son yıllarda küresel ısınmanın ve iklimsel değişikliklerin etkisiyle, tarımsal faaliyetleri olumsuz yönde etkileyen riskler ortaya çıkıyor.

  • İçerik
  • Yorum
  • Yayınlanma: 15.05.2018 - 17:22
    Son Güncelleme: 18.01.2019 - 23:30

TARSİM, üreticilerden gelen talepler doğrultusunda, ülkemizde bağcılığın yapıldığı bölgelerde etkisini giderek arttıran güneş yanığı riskini teminat kapsamına almak üzere kolları sıvadı. Geçtiğimiz günlerde Manisa’da gerçekleştirilen toplantı ile üzümde güneş yanığına neden olan faktörlerin ortaya konulması, bu riskin sigorta kapsamına alınabilmesi amacıyla yapılacak saha çalışmaları için proje ekibi oluşturularak konuya ilişkin ilk adım atıldı.

Toplantıya, TARSİM Genel Müdürü Yusuf Cemil Satoğlu, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Tarım Reformu Genel Müdürlüğü Tarım Sigortaları ve Doğal Afetler Daire Başkanı Bekir Engürülü, Selçuk Üniversitesi Ziraat Fakültesi Bahçe Bitkileri Bölümü’nden Prof. Dr. Lütfi Pırlak, Pamukkale Üniversitesi Çal Meslek Yüksekokulu’ndan Yrd. Doç. Dr. Aysel Yeşilyurt Er, Manisa Bağcılık Araştırma Enstitüsü’nden Müdür Akay Ünal ve Ziraat Yüksek Mühendisi Turcan Teker ile TARSİM’den Bitkisel Ürün Sigortaları Grup Müdürü Ertuğrul Çelik ve Manisa Bölge Müdürü Müjdat Çubukçu katılım sağladı.Etiketler: TARSİM
YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
TARSİM güneş yanığı için kolları sıvadı!