TMT Sigorta'yı SENYAP aldı

Girişim sermayesi alanında yatırım ortaklığı modeli ile kurulan SENYAP Yatırım Ortaklığı, TMT Sigorta'yı satın aldı

  • İçerik
  • Yorum
  • Yayınlanma: 20.09.2021 - 15:08
    Son Güncelleme: 19.10.2021 - 05:22

Girişim sermayesi alanında kurulan SENYAP Yatırım Ortaklığı, TMT Sigorta'yı satın alarak sigorta sektörüne yatırım yapıyor.

TMT Sigorta'dan yapılan yazılı açıklamada SENYAP Yatırım Ortaklığı ile güçlerini birleştirerek birlikte yola devam etme kararı aldıkları belirtildi. SENYAP ile protokol imzaladığı belirtilen açıklamaya göre,  protokole istinaden kısa bir süre içerisinde birleşmenin tamamlanması hususunda taraflarca anlaşma sağlandı.

TMT Sigorta hakkında...

TMT Sigorta, Güneş Sigorta'da Genel Müdür Yardımcısı olarak çalışırken Levent Özer öncülüğünde acenteler tarafından kurulmuştu. Kuruluş sürecinde adı Ülke Sigorta olarak ifade edilen şirket, daha sonra Tüm Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifleri ile birleşerek 2015 yılında TMT Sigorta adını almıştı. TMT Sigorta, bir kooperatif sigorta yapılanması olarak faaliyet gösteriyor. Kooperatif olması nedeniyle öncelikle taşıyıcıların sigorta ihtiyacını karşılamak amacıyla Kasko ve Nakliyat branşlarında üretim yapıyor. Şirket Mütüel Sigortacılık da denen bu modelle kasko ve nakliyat branşlarına odaklanarak ihtiyaca uygun hizmet vermeye çalışıyordu

Sigortacılık ve Özel Emeklilik Düzenleme ve Denetleme Kurumu (SEDDK), kötü yönetildiği ve mali yapısı zayıf olduğu için TMT Sigorta'ya yönetim kurulu üyesi atamıştı. Ayrıca şirketin prim üretiminin yüzde 50'den fazlasının tek bir acente tarafından sağlanması da sektörün dikkatini çekmişti.

HABERİ OKUMAK İÇİN TIKLAYIN

SEDDK, TMT Sigorta'ya el attı!Etiketler: MÜSİAD, TMT Sigorta
YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
TMT Sigorta'yı SENYAP aldı