Tokyo'da 251 bina depreme karşı riskli çıktı

Deprem ülkesi Japonya'nın başkenti Tokyo'da mimari yapılar da dahil olmak üzere toplam 251 yapı, yerel hükümet tarafından güçlü bir deprem durumunda çökme riskli olarak tanımlandı

  • İçerik
  • Yorum
  • Yayınlanma: 13.04.2018 - 15:04
    Son Güncelleme: 15.01.2019 - 17:33

Asahi Shimbun'un da yer alan habere göre, Tokyo metropol hükümeti tarafından kısa süre önce yayınlanan bir anket, bölgeye önemli bir deprem başlamadan önce düzeltici tedbirlere duyulan ihtiyacı vurguladı. Japonya, dünyanın en deprem eğilimli bölgelerinden biri olan Pasifik Kıyı Pervazı boyunca ilerliyor.

Hükümet, 1981 yılında Japonya'nın daha sıkı depremle ilgili yasaları yürürlüğe koymadan önce kurulan birçok ticari merkez de dahil olmak üzere 852 büyük binanın büyük bir depreme dayanma kabiliyetini inceledi.

Kasım 2013'te yürürlüğe giren bir diğer yasa, bina sahiplerinin, yapının gücünü belediye hükümetine rapor etmelerini gerektirmekte ve sonuçların kamuoyuna duyurulması gerekmekte. Bunlar, alışveriş merkezleri ve oteller gibi büyük kamu binalarının yanı sıra, felaket zamanlarında kabul edilen acil durum araçlarının yanı sıra yüksek binaları da içeriyor. Çalışılan 852 yapı arasında, 6 şiddetindeki depremde 156 bina “yüksek risk” taşıdığı, % 95'inin veya% 11.1'inin ise orta derecede çökme riski olduğu bulundu. Kombine edildiğinde ise, risk altındaki yapılar, incelenen binaların neredeyse% 30'unu oluşturuyor.

Tanımlanan yapılar arasında Kinokuniya kitabevi amiral gemisi şubesi, Nihon Üniversitesi Itabashi Hastanesi, Toho İkiz Kuleleri ve Nakano Broadway alışveriş kompleksi vardı. Chiyoda Ward'daki Bilim Müzesi K Kanadı gibi risk altındaki bazı binalar ise deprem direncini geliştirmek için adımlar atmaya başladı.Etiketler: Tokyo
YORUMLAR (2)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
Tokyo'da 251 bina depreme karşı riskli çıktı