Trafik kazalarını azaltmanın yolu eğitim ve yaptırım

Türkiye'de gerçekleşen kaza sayısının kabul edilebilir seviyede olmadığını söyleyen Mapfre Sigorta CEO'su Alfredo Munoz, kazaları azaltmak için bu konudaki eğitim ve yaptırımların artması gerektiğini dile getirdi.

  • İçerik
  • Yorum
  • Yayınlanma: 11.01.2017 - 11:54
    Son Güncelleme: 07.03.2018 - 11:37

Trafik sigortalarındaki artışın birçok nedeni olduğunu belirten Mapfre Sigorta CEO'su Ufredo Munoz, geçmişte doğru fiyatlar verilmediği için fiyatların yüksekliğini, günümüzde ise hasar frekansının yüksek olması ve kur artışı nedeniyle fiyatların geçmişteki noktaya geri dönemeyeceğini söyledi. "Hasar tutarlarında da gelişmeler oluyor, ilerleyen dönemde enflasyon ve olağan dışı hareketliliklerin doğurduğu maliyetleri de ödememiz gerekecek" diyen Munoz, sözlerine şöyle devam etti:
"Örneğin asgari ücret artışları e döviz kur oranları maliyetlere ciddi anlamda yansıyacak. Şu anki hukuki çerçeve gelişiyor, ama hala üzerinde çalışılması gerekiyor, yeni düzenlemeler hasar tutarlarındaki ciddi belirsizlikleri ortadan kaldırmak zorunda. Ve en önemlisi çok fazla kaza oluyor, buna alıştık, ama bu sosyal olarak kabul edilebilir değil. Uzun vadede bu bir gelişim noktası; hem eğitim hem de yaptırımlarda ilerlemeye ihtiyaç duyulacak. Diğer ülkeler bu konuyla ilgili olarak bu şekilde ilerledi ve sonuçlan bunun doğru yol olduğunu gösteren önemli bir kanıt niteliğinde." 

'Fiyat artışını açıklamak sektörün sorumluluğu' 

Trafik sigortalarının geleceğine dair görüşlerini de açıklayan Mapfre Sigorta CEO'su Alfredo Munoz, sözlerini trafik sigortalarındaki durumun müşterilere daha iyi anlatılması gerektiğini söyleyerek noktaladı:
"Müşteriler sigorta fiyatlarının arttığını görünce kızmakta haklılar, ancak onların işin teknik detaylarının içerisinde olması mümkün değil. Onlara bu artışın arkasındaki nedenleri açıklamak acentelerin, şirketlerin, yetkililerin ve sektörde etkin rol oynayan herkesin ortak sorumluluğu."Etiketler: Mapfre Sigorta CEO'su Ufredo Munoz, yaptırım, trafik sigortaları, eğitim, trafik kazaları
YORUMLAR (1)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
Trafik kazalarını azaltmanın yolu eğitim ve yaptırım