Trafik sigortasında çözüm arayışı

Trafik sigortalarında sektörün yaşadığı karsızlık problemi devam ediyor

 • İçerik
 • Yorum
 • Yayınlanma: 10.10.2014 - 10:20
  Son Güncelleme: 10.01.2020 - 01:09
Sompo Japan Sigorta Bireysel Teknik ve Kurumsal Genel Müdür Yardımcısı Şenol Ortaç’a göre trafik sigortalarında sektörün yaşadığı karsızlık problemi devam ediyor. Burada ki temel sıkıntının bedeni hasarlarda yaşanan belirsizlikten kaynaklandığının altını çizen Ortaç, maddi hasarlarda önemli bir sorun olduğunu düşünmediğini belirtti. Şenol Ortaç direkt tazmin sisteminin sadece maddi hasarların ödenmesini konu aldığını, bu nedenle olası bir direkt tazmin sistemine geçişin trafikte yaşanan belirsizliğe çözüm olmayacağını söyledi.

Belirsizliğin bedeni hasarlardan kaynaklanması sebebiyle çözümün de bu alanda olması gerektiğine inanan Ortaç, benzer problemlerin dünyanın birçok ülkesinde daha önce yaşandığını kaydetti.

Ortaç sözlerine şu şekilde devam etti: ‘’Brezilya pazarında bedeni hasar tazminatının zorunlu olduğu bir poliçe mevcut. Düşük bir limite sahip bu poliçede kişiler talep etmesi halinde sadece bedeni hasarlar için daha yüksek bedelli bir ürünü ihtiyari olarak satın alabiliyorlar. Bizde sektör olarak belki benzer uygulamalara gidebiliriz diye düşünüyorum’’


Etiketler: Japan Sigorta, Şenol Ortaç, Sompo Japan Sigorta, trafik, Sompo
YORUMLAR (3)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
 • ahmet15 Ekim 2014 10:57

  kesinlikle katılıyorum, trafikte maddi hasarların ortalama dosya maliyetlerinde kaskodaki artışları görmüyoruz. bedeni hasarlar tek sorun denebilir. Bunun çözümünün; bedeni hasarlarda tazminat hesaplamalarının kanunla belirlenen ortak yöntemle hesaplanması ve aracı kurumların yine kanunla denetlenmesi gerektiğini düşünüyorum. hastanelerin acillerinde ve mezarlıklarda bekleyen kişilerin neyin komisyonunun peşine düştükleri sorulmalı ve bu ahlaksız yönteme bir son verilmeli.

 • Mülayim Sert10 Ekim 2014 11:05

  Fiyatı dip verirseniz, tabii kar edemezseniz. Kabahat kimde acaba ?

 • emel10 Ekim 2014 10:40

  Bu işi bu rekabet ortamında zor çözüm bulursunuz, boşuna kafa yormayın...

Trafik sigortasında çözüm arayışı