Trafik sigortasında tavan fiyata yeni düzenleme sinyali

Başbakan Yardımcısı Şimşek, zorunlu trafik sigortasında tavan fiyat uygulamasının sektörde ciddi bir zarara neden olduğunu bunu gözden geçirmek zorunda kalacaklarını açıkladı.

 • İçerik
 • Yorum
 • Yayınlanma: 15.02.2018 - 12:12
  Son Güncelleme: 22.01.2020 - 21:16

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, sigorta sektörünün zorunlu trafik sigortalarında tavan fiyat uygulamasından ciddi bir zarar ettiğini, bu nedenle uygulamayı gözden geçirmek zorunda kalacaklarını söyledi.

Başbakan Yardımcısı Şimşek, NTV'de katıldığı bir programda ekonomi gündemine ilişkin soruları yanıtladı. İşsizlik rakamlarını yorumlayan Şimşek, "Bu yıl büyümenin program hedeflerinde gideceğini varsayarsak işsizlikte de tek haneye ineceğiz" dedi.

İşsizlik rakamlarını yorumlayan Şimşek, "İstihdamda Türkiye büyük bir başarı hikayesi yazıyor. Geçen yıl 1 milyon 448 bin vatandaşa iş bulmuşuz, bu çok ciddi bir rakam. AB aynı dönemde 1 milyon 950 bin kişiye iş bulmuş. Bu muazzam bir başarı. Dünyada istihdam artışında ilk üçlerdeyiz. Türkiye'de işgücüne katılım oranı hızla artıyor. Bu yıl büyümenin program hedeflerinde gideceğini varsayarsak işsizlikte de tek haneye ineceğiz" değerlendirmesini yaptı.

Ocak ayı bütçe rakamlarını da değerlendiren Mehmet Şimşek, "Türkiye bütçede hedeflerini tutturmakla kalmadı, hedeflerden daha iyi performans sergiledi. Bütçe Türkiye'nin en güçlü taraflarından bir tanesi. Türkiye 2018'de de hedeflerini tutturacak. Türkiye'nin karşı karşıya kalabileceği şoklara karşı da elimizi güçlendiren en önemli unsur bu" diye konuştu.

'Tavan fiyat'ta değişiklik sinyali

Başbakan Yardımcısı Şimşek, "Trafik sigortasında sektör tavan fiyattan ciddi zarar etti, bu sürdürülebilir değil, gözden geçirmek zorunda kalacağız" ifadesini kullandı.Etiketler: trafik sigortası, Mehmet Şimşek
YORUMLAR (7)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
 • kenan akşeme20 Temmuz 2018 17:57

  yeni düzenleme hayırlara vesile olsun. yaşasın neova ve ankara sigorta

 • Mahmut Cansın16 Şubat 2018 13:52

  siz en baştan hiç karışmayacaktınız. neye el attıysanız kuruttunuz. çoğu yabancı firmalara sen sopa gösterdin de ne oldu elinde koz yok rest çekiyorsun. yeni bir şey denemeyin eski haline getirin yeter!

 • Murat Aka15 Şubat 2018 16:38

  Ben neden iki sigorta olduğunu da anlamıyorum. Kasko'yu zorunlu tutarsın, Sigorta şirketi bu poliçe içine aracın karşı tarafa vereceği zararı da kapsayacak şekilde bir düzenleme yapar. Tek poliçe ve sistem sigorta içinde döner. Hazarsızlık da işler. Çok anlamsız bana göre.

 • Mülayim Sert15 Şubat 2018 14:35

  Trafik Sigortası, aracı olanlara özel bir hizmettir. Paranız yoksa araç almazsanız, trafik sigortası yaptırma gibi bir zorunluluğunuz otomatikman ortadan kalkar. Anlamadığım şey, 1 depo yakıta 250 TL veren zihniyet 1 trafik sigortasına neden para vermek istemez !

 • Tarık15 Şubat 2018 13:46

  Sigorta dolandırıcılığı yapanları engellerseniz zarar kalmaz. Adam araçta hiçbirşey yokken 50-60 bin hasar yazdırıyor kaskodan parayı alıyor dışarıda yaptıracağız diye. Buna neden göz yumuluyor. Yıllardır aynı tantana.

 • doğru söyle15 Şubat 2018 12:58

  lafın kısası numuslu vatandaşa yükleyecekler hırsızın harlının zararı bu ülkede her dönem bu olur

 • ABDURRAHMAN KÖSE15 Şubat 2018 12:20

  VATANDAŞLARIMIZ SİGORTA FİATLARINDAN ÇOK YAKINIYORLAR DÜZENLEMELERLE VATANDAŞIN CEPİNDEN ALMAYIN VERMEYE BAKINIZ SAYGILARIMLA

Trafik sigortasında tavan fiyata yeni düzenleme sinyali