TSB Başkanı Can Akın Çağlar güven tazeledi

Türkiye Sigorta, Reasürans ve Emeklilik Şirketleri Birliği’nin (TSB) Olağan Genel Kurulu’nda Can Akın Çağlar, yeniden Birlik Başkanı olarak seçildi

  • İçerik
  • Yorum
  • Yayınlanma: 13.04.2018 - 11:13
    Son Güncelleme: 14.07.2020 - 03:34

Türkiye Sigorta, Reasürans ve Emeklilik Şirketleri Birliği’nin Seçimli Olağan Genel Kurul Toplantısı dün gerçekleştirildi. Genel Kurul’da Eureko Sigorta Genel Müdürü Can Akın Çağlar, 58 geçerli oyun 57’sini alarak rekor sayılabilecek bir oyla yeniden Birlik Başkanı seçildi.

Genel Kurul’daki konuşmasına başkanlığı dönemindeki faaliyetlerini anlatarak başlayan Çağlar konuşmasını, sektörün sorunlarını anlatmak ve çözebilmek adına kamu otoritesi ile yakın işbirliğine önem verdiklerini söyledi. Çağlar, "Bu çerçevede başta Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek ve Hazine Müsteşarı Osman Çelik olmak üzere, İçişleri Bakanlığı, Yargıtay ve Adalet Akademisi ve diğer kamu kurumları ile yakın işbirliği gerçekleştirdik. Bu işbirliğinden dolayı teşekkürlerimi ifade ediyorum." dedi.

Türk ekonomisinin oldukça dinamik, güçlü ve büyüyen bir ekonomi olarak bankacılık dışındaki finansal piyasaların da desteğine ihtiyaç duyduğunu belirten Çağlar, yeni dönemde 2017 yılı itibariyle doğrudan ve dolaylı 100 binlerce kişiye istihdam sağlayan, 28 milyar TL tazminat ödeyen, ekonomiye 127 milyar TL fon arz eden ve 90 trilyon teminat veren bir sektör olarak yeni alan ve ürünlerle bu fonksiyonu yerine getirmenin önemine işaret etti. Can Akın Çağlar, 11’inci kalkınma planı çalışmalarında da bu hususa değinildiğini belirterek, “Sorunları çözmek, sektörümüzü büyütmek ve geleceğe güvenle bakmak için şimdi el ele verme zamanıdır” şeklinde konuştu. Çağlar, bu çerçevede kamu, kamuoyu ve başta acenteler olmak üzere tüm paydaşlarla var olan yakın diyaloğun yeni dönemde de artarak sürdürüleceğine dikkat çekti.

Genel Kurulda, Hayat Dışı Yönetim Komitesi, Hayat Emeklilik Yönetim Komitesi, Denetim Kurulu, Disiplin Kurulu üyelikleri için de seçim yapıldı. Buna göre Hayat Dışı Yönetim Komitesi’ne Ali Erlat, Ahmet Turul, Erdinç Yurtseven, Fahri Altıngöz, İlhami Koç, Hulki Yalçın, Ceyhan Hancıoğlu, Özgür Koç, Baturalp Pamukçu seçildi. Hayat Emeklilik Yönetim Komitesi’ne, Emin Çubıkcı, Uğur Erkan, Taylan Türkölmez, Deniz Yurtseven, Burak Ali Göçer, Erol Öztürkoğlu, Ayhan Sincek ve Mahmut Güngör seçildi. Denetim Kurulu’na Şebnem Ulusoy, Cenk Tabakoğlu, Emre Özer; Disiplin Kurulu’na Soner Şahin, Coşkun Gölpınar ve Gökhan Gürcan seçildiler.

Seçimi takip eden 2 gün içinde Seçim Kurulu’na herhangi bir itiraz yapılmadığı takdirde, yukarıda belirtilen sonuçlar resmi olarak kabul edilecek.Etiketler: Can Akın Çağlar, TSB
YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
TSB Başkanı Can Akın Çağlar güven tazeledi